Share

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه دولت اسلامی (داعش) از پایان ژوئن سال جاری میلادی تاکنون (۹ تیر ۹۳ تاکنون) ۱۸۷۸ تن را در سوریه کشته که نیمی از آن‌ها از اعضای قبیله «الشعیطات» هستند.

بر پایه گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه چهار نفر از اعدام‌شدگان کودک و هشت نفر زن بوده‌اند

بر پایه گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه چهار نفر از اعدام‌شدگان کودک و هشت نفر زن بوده‌اند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در این بیانیه گفته که نیروهای دولت اسلامی، این تعداد را با «تیراندازی، سر بریدن یا سنگسار» در استان‌های دیرالزور، الحسکه، حمص، حماه، حلب و الرقه کشته‌اند.

بر پایه گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه از این شمار، ۱۱۷۵ تن غیرنظامی بوده‌اند که چهار نفر از آنان کودک و هشت نفر نیز زن بوده‌اند.

این گزارش می‌گوید که بیش از ۹۳۰ تن از کشته‌شدگان از قبیله «الشعیطات» هستند که داعش آن‌ها را به دلیل «عدم بیعت با این گروه» کشته است.

۵۰۲ تن از کشته‌شدگان نیز از افسران و نیروهای نظام سوریه، ۱۲۰ تن از اعضای خارجی گروه داعش و ۸۰ تن نیز از اعضای جبهه النصره یا گروه‌های مسلح دیگر سوری هستند.

بیشتر بخوانید: داعش ۱۰۰ عضو خارجی خود را اعدام کرد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید شمار واقعی کسانی که توسط داعش کشته شده‌اند، بیشتر از تعدادی است که اعلام کرده اما اعلام دقیق این رقم به دلیل وجود صدها بازداشتی در زندان‌های داعش که سرنوشت آن‌ها مشخص نیست، «دشوار است.»

«دولت اسلامی» به رهبری ابوبکر البغدادی، که خود را خلیفه اسلامی خوانده است، یکی از گروه‌های پیکارجوست که  کنترل بخش‌های گسترده‌ای از عراق و سوریه را در اختیار دارند.

این گروه از حدود سه ماه پیش، هدف حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا قرار دارد.

Share