Share

علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، در سخنرانی روز پنج‌شنبه، یازده دی‌ماه خود در دانشگاه تهران، از صدا و سیما انتقاد کرد.

1418891269254_BP2K6247

هاشمی رفسنجانی: ما ۳۰ سال تلاش کردیم که در کشور اتحاد درست کنیم اما چون عمل و اجرا با آن نیست اجرایی نمی‌شود و ما باید عملا وارد شویم

او این مجموعه را که زیر نظر رهبر ایران اداره می‌شود متهم کرد که «علائم تفرقه پخش می‌کند.»

هاشمی رفسنجانی در سخنرانی خود گفته است: «انقلاب ما انقلاب رحمت بود. در واقع به وجود آوردن تفرقه خدمت به انقلاب و کشور نیست و تفرقه ایجاد کردن ضد اسلام است. این روزها چقدر از صدا و سیما علائم تفرقه پخش می‌شود و چیزهایی را به خورد مردم می‌دهیم که نبوده و این تفرقه‌ها خدمت به کشور و انقلاب نیست.»

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گزارش کرده است که هاشمی رفسنجانی با حضور در همایش پیامبر رحمت و مدارا که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفته است: «این جلسه در شرایطی برگزار می‌شود که دنیای اسلام برعکس آنچه بوده، گرفتار مصیبت بزرگی شده است. در حال حاضر مسلمانان تندرو و نفهم اسلام را به گونه دیگری معرفی می‌کنند که در واقع خلاف ماهیت اسلام است.»

او در ادامه گفته است: «غربی‌ها خیلی تلاش کردند اسلام را دین شمشیر معرفی کنند. آن‌ها زمانی چنین تلاشی را داشتند که دنیا به سوی الفت می‌رفت. غربی‌ها نتوانستند اسلام را دین شمشیر معرفی کنند ولی متأسفانه خود مسلمانان تحت عنوان اسلام، اسلام‌هراسی به وجود آوردند.»

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفته است: «اگر بخواهیم با دیکتاتوری آرامش را در جایی قرار دهیم در واقع ضد خودش عمل می‌کند. اگر در سراسر جهان اسلام را مشاهده کنیم می‌بینیم که به نام دین و پیغمبر چه اقداماتی انجام می‌دهند که می‌توان گفت این مصیبت، مصیبت تازه‌ای است و ما به عنوان انقلاب اسلامی در این راستا مسئولیت بزرگی داریم.»

هاشمی رفسنجانی با طرح این ادعا که «آن‌ها با کارهای‌شان چهره پیامبر را مخدوش کرده‌اند»، اضافه کرده است که «باید حقایق را صریح‌تر بیان کنیم و جامعه و نسل جوان را با این تفرقه‌افکنی‌ها بیشتر آشنا کنیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران با اشاره به پیشرفت‌های وسایل ارتباط جمعی تاکید کرده که  «در حال حاضر وسایل مخابره اخبار پیشرفت کرده و هر حرفی که بزنیم به زودی انعکاس پیدا می‌کند.»

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این ادعا که «ما ایرانی‌ها با اتحاد توانستیم آن رژیم را با آن همه قدرت و آن همه پشتیبان به زیر بکشیم اما مثل انقلاب‌های دیگر باقیمانده‌های رژیم را بیرون نکردیم»، گفته است: «در واقع انقلاب ما انقلاب رحمت بود. ارتش، پلیس و سایر نهادها به کار خود ادامه دادند.»

این سخنان هاشمی رفسنجانی در شرایطی مطرح شده که هر سال در ایران پنج روز فاصله دو روایت از تولد پیامبر اسلام به عنوان هفته وحدت جشن گرفته می‌شود. با این حال هاشمی معتقد است تلاش ۳۰ ساله برای ایجاد اتحاد در کشور چون عمل و اجرا با آن همراه نبوده،اجرایی نشده است.

همایش پیامبر رحمت و مدارا با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شده است.

Share