Share

جان کری و محمد جواد ظریف، وزرای امور خارجه ایالات متحده آمریکا و ایران، چهارشنبه ۱۴ ژانویه/ ۲۴ دی‌ماه در شهر ژنو سوئیس دیدار رسمی و دو جانبه خواهند داشت.

Kerry-Zarif

جان کری و محمد‌جواد ظریف، وزرای امور خارجه ایالات متحده و ایران

این دومین دیدار و گفت‌و‌گوی رسمی دو جانبه دو طرف در ماه‌های اخیر است که پس از قطع رابطه ایران و ایالات متحده انجام می‌شود. این دو پیشتر در تاریخ دوم آذر ماه سال جاری/ ۲۳ نوامبر ۲۰۱۴ با یکدیگر دیدار و گفت‌و‌گویی دو جانبه داشتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه یک مقام ارشد وزارت امور خارجه‌ آمریکا اعلام کرد که کری و ظریف علاوه بر ملاقات دو جانبه، بیشتر قصد هدایت تیم مذاکره کننده را در این دور بر عهده خواهند داشت.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این دیدار در چاچوب برنامه هسته‌ای ایران و پیش از آغاز دور جدید مذاکرات با گروه ۵+۱خواهد بود.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران، شنبه ۱۹ دی‌ماه نیز عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران خبر داد که سرگئی ریابکوف،‌ معاون وزارت خارجه روسیه، دو روز پیش از دیدار ظریف و کری، با وزیر خارجه ایران دیدار خواهد داشت.

قرار است روز‌های ۲۵ تا ۲۷ دی‌ماه هیأت‌های مذاکره ایران و آمریکا هم دیداری دوجانبه داشته باشند.

در پی هفت روز مذاکره پشت درهای بسته در وین، مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای گروه ۵+۱ در مهلت تعیین‌شده (سوم آذر سال جاری) به توافق نهایی نرسید. با تمدید دوباره مهلت رسیدن به توافق، ادامه مذاکرات به اول ژوئیه ۲۰۱۵/ ۱۰ تیر ۹۴ موکول شد.

Share