Share

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران گفته که کلید انتخابات سال آینده کشور با هدف «صیانت از حق‌الناس» از هم‌اکنون زده شده است.

دهمین دوره انتخابات مجلس ایران اسفند سال ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد.

دهمین دوره انتخابات مجلس ایران اسفند سال ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد.

دهمین دوره انتخابات مجلس ایران اسفند سال ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رحمانی فضلی امروز در نشستی با معاونان سیاسی و امنیتی استانداری‌ها گفت: «در دولت تدبیر و امید، انتخابات باید به صورت کاملاً قانونی، کاملاً آزاد و کاملاً سالم و باشکوه برگزار شود.»

وزیر کشور ایران به مجریان انتخابات گفته که نباید اقدام و یا فعالیتی انجام دهند که در باور و اذهان عمومی «خدشه‌ای وارد شود» و همچنین در بین فعالان سیاسی «شبهه و ابهامی شکل بگیرد.»

رحمانی فضلی از برگزارکنندگان انتخابات خواست تا از گروه و جریان خاص سیاسی «جانبداری نکنند» و در روند انتخابات تأثیر نگذارند.

وزیر کشور گفت: «هر کس که از صندوق آرای رأی بیرون بیاید نماینده مردم است و من از او در مسیر قانونی حمایت می‌کنم و ما اجازه نمی‌دهیم که به هیچ کس بر طبق قانون ظلمی وارد شود.»

بیشتر بخوانید: اصلاح‌طلبان و دورخیز انتخاباتی اصولگرایان

اصولگرایان و اصلاح‌طلبان فعالیت‌های انتخاباتی خود را برای کسب کرسی‌های مجلس آینده با برگزاری نشست‌هایی از هم‌اکنون آغاز کرده‌اند. هر چند اصلاح‌طلبان می‌گویند که برگزاری نشست‌های‌شان با موانعی از سوی نهادهای حکومتی روبه‌رو است اما اصو‌گرایان چنین موانعی بر سر راه ندارند.

احزاب اصولگرا می‌گویند به دنبال «وحدت و ائتلاف» هستند تا اکثریت مجلس دهم را در دست بگیرند. از سوی دیگر اصلاح‌طلبان نیز تلاش می‌کنند تا از طریق ائتلاف با چهره‌‌های معتدل و میانه‌رو نگذارند که مجلس دهم شبیه مجلس نهم شود. اکثریت کرسی‌های مجلس نهم در اختیار نمایندگان مخالف دولت است.

بیشتر بخوانید: برگزاری نشست‌های اصولگرایان برای اتحاد در انتخابات آتی مجلس

با این حال اصلاح‌طلبان نگران هستند که کاندیداهای اصلی‌شان برای انتخابات مجلس توسط ۱۲ عضو شورای نگهبان که همگی اصولگرا هستند، «رد صلاحیت» شوند.

Share