Share

گروه دولت اسلامی (داعش) به تازگی تصاویری از مجازات دو جوان متهم به همجنسگرایی منتشر کرده است. این دو جوان در حالی که چشم‌بند به چشمانشان بسته‌اند، از بالای یک عمارت چند طبقه به پایین پرتاب می‌شوند.

  از بالای این عمارت، احتمالاً در موصل دو جوان متهم به همجنسگرایی را به پایین پرتاب کردند

از بالای این عمارت، احتمالاً در موصل دو جوان متهم به همجنسگرایی را به پایین پرتاب کردند

احتمال می‌رود که مجازات پرتاب از بلندی در شهر موصل در شمال عراق اتفاق افتاده باشد. در چندین تصویر دیگر دو جوان متهم به همجنسگرایی را می‌بینیم که از بالای عمارت سقوط می‌کنند و سرانجام در تصویر دیگری آن‌ها را می‌بینیم که پیکرشان در برخورد با زمین  متلاشی شده است.  این تصاویر غیر قابل انتشارند.

در گزارش‌هایی که دراین‌ باره در خبرگزاری‌های جهان منتشر شده، گفته شده که دادگاه شرع در موصل این دو جوان را به اتهام «لواط» به «پرتاب از بلندی» محکوم کرده است.

در ایران، در ارسنجان چهار جوان که به لواط و تجاوز جنسی متهم شده بودند، از بالای بلندی پرتاب شدند. دیوان عالی کشور در آن زمان این حکم را تأیید کرده بود.

گفته می‌شود که مجازات «پرتاب از بلندی» از دوران تمدن باستانی آشوری‌ها در بین‌النهرین وجود داشته. فرد‌ محکوم به مرگ را ‏معمولاً در یک گونی سربسته قرار می‌دادند و از ارتفاع به پایین یا به رودخانه پرتاب می‌کردند. ‏

بیشتر بخوانید:مجازات اعدام – منشأ، تاریخ، قربانیان

در دی ماه ۱۳۸۶ قضات شعبه دوم دادگاه ‏کیفری استان فارس دو مرد به نام‌های «طیب» و «یزدان» را به اتهام تجاوز به عنف به اعدام به شیوه پرتاب ‏از بلندی محکوم کردند.

این نخستین بار است که گروه دولت اسلامی (داعش) تصاویری از اعدام متهمان به همجنسگرایی به شیوه «پرتاب از بلندی» را منتشر می‌کند.

مجازات «لواط» به افسانه سَدوم و گُمورا در تورات و قرآن نظر دارد.

Share