Share

شماری از مسئولان ورزش ایران به اتهام آنچه «تخلف و فساد» نامیده شده، بازداشت شدند.

وزارت ورزش و جوانان می‌گوید دستگیری و بازداشت این افراد متخلف هفته گذشته انجام شده است.

وزارت ورزش و جوانان می‌گوید دستگیری و بازداشت این افراد متخلف هفته گذشته انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده که «در جهت مبارزه با فساد و سالم‌سازی محیط ورزش، تعدادی از متخلفان این حوزه بازداشت شدند.»

به‌گفته این وزارتخانه «دستگیری و بازداشت این افراد متخلف و مرتبط با ورزش که دارای مسئولیت نیز بودند، هفته گذشته و پس از طی مراحل قانونی انجام شده است.»

وزارت ورزش و جوانان می‌گوید بازداشت این افراد با هدف «تحقق منویات» رهبر جمهوری اسلامی و اجرای سیاست‌های دولت برای «سالم‌سازی و مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری کشور» و با پیگیری محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان انجام شده است.

نام و تعداد بازداشت‌شدگان و اتهام دقیق آن‌ها هنوز اعلام نشده است. وزارت ورزش و جوانان وعده داده که جزئیات بیشتر را در ساعات آینده اعلام می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان ایران حدود یک ماه پیش از وجود «فساد و عدم شفافیت مالی» در ورزش این کشور خبر داده بود.

به‌گفته گودرزی «زمانی که پول یک جا جمع شود یک‌ سری افراد در آن‌جا جمع می‌شوند که اهداف ناثواب دارند. این افراد که در محل جمع شدن پول حاضر می‌شوند افرادی‌اند که می‌خواهند یک‌شبه به پول برسند و در این محیط پیدا می‌شوند. جمع شدن این آدم‌ها فساد، زد و بند، تبانی و رشوه را در پی خواهد داشت.»

Share