Share

مصطفی دانشجو و حمیدرضا مرادی سروستانی، فعال زندانی حقوق دراویش گنابادی در روزهای چهارشنبه و شنبه بدون اجازه پزشک از بیمارستان به زندان منتقل شده‌اند.

حمیدرضا مرادی سروستانی (راست) و مصطفی دانشجو، دو تن فعالان زندانی حقوق دراویش

حمیدرضا مرادی سروستانی (راست) و مصطفی دانشجو، دو تن فعالان زندانی حقوق دراویش

به گزارش سایت مجذوبان نور که از حقوق دراویش در ایران حمایت می‌کند، حمیدرضا مرادی سروستانی به بیماری قلبی و گرفتگی شدید عروق ناحیه پا مبتلاست و در بیمارستان سینا بستری بود.

وی روز شنبه چهارم بهمن‌ماه در حالی که طبق تجویز تیم پزشکی بایستی برای مشاوره قلبی به بیمارستان «شهدا» اعزام می‌شد، در طول مسیر بدون اعلام قبلی به جای اعزام به بیمارستان به زندان انتقال یافت.

این در حالی است که تیم جراحی عروق بیمارستان سینا نسبت به ادامه اقدامات درمانی حمیدرضا مرادی بر بررسی و کنترل بیماری و همچنین پرهیز از استرس جهت جلوگیری از تشدید آن تأکید کرده بود.

مصطفی دانشجو نیز طبق آخرین گزارش‌های پزشکی، قریب به ۵۰ درصد ریه‌اش از کار افتاده و بدون ‌آن‌که پزشکان با ترخیص وی موافقت کنند، روز چهارشنبه یکم بهمن‌ماه از سوی دادستانی تهران به زندان اوین بازگردانده شد.

این زندانی عقیدتی نزدیک به دو ماه بود که در انتظار مجوز انتقال به بیمارستان مرکز قلب تهران به سر برد تا در آن مرکز دوره بازتوانی قلبی و ریوی را بگذراند.

حمیدرضا مرادی سروستانی به ۱۰ سال و شش ماه زندان محکوم شده و در بند چهار زندانیان عادی زندان اوین زندانی است.

مصطفی دانشجو با اتهامات سیاسی امنیتی به هفت سال و نیم زندان محکوم شده وهم‌اکنون در بند هشت عمومی در کنار زندانیان عادی زندانی است.

سلسله نعمت‌اللهی سلطان علی‌شاهی گنابادی یکی از فرقه‌های صوفی شیعه است. دراویش گنابادی در سال‌های اخیر همواره مورد سرکوب حکومت ایران قرار گرفته‌اند.

Share