Share

پیشمرگه‌های کرد اعلام کرده‌اند که شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی (داعش) را از کوبانی بیرون رانده‌اند و اکنون به طور کامل بر این شهر تسلط پیدا کرده‌اند. کوبانی آزاد شده است.

کوبانی آزاد شد

کوبانی آزاد شد

مصلح ضباری، یکی از فرماندهان پیشمرگه‌های کرد در کوبانی به خبرگزاری روداو گفته است تعدادی از شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی (داعش) در یکی از روستاهای حومه کوبانی همچنان مستقرند. اما «یگان‌های مدافع خلق» کردستان سوریه و پیشمرگه‌های عراق به سوی این روستا اعزام شده‌اند تا آن را هم از دست شبه‌نظامیان داعش خارج کنند.

به گفته این فرمانده نظامی با آزادسازی این روستا، شهر کوبانی و حومه آن به طور کامل آزاد خواهد شد. هنوز خبرگزاری‌های معتبر در جهان این خبر را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند.

در ۲۴ ساعت گذشته هواپیماهای شکاری نیروی هوایی آمریکا، مواضع شبه‌نظامیان داعش را در مناطق کردنشین سوریه بمباران کرده‌اند. در اثر این بمباران‌ها، ظاهراً نیروهای متحد کرد موفق شدند شبه‌نظامیان داعش را از شهر کوبانی بیرون کنند.

بیشتر بخوانید: کوبانی یک قدم تا آزادی کامل

به گزارش خبرگزاری روداو نیروهای مدافع شهر سلاح‌های ‌سنگین و از جمله تانک‌های زیادی را به غنیمت گرفته‌اند.

رودارو گزارش می‌دهد که در عملیات آزادسازی کوبانی فقط یک پیشمرگه کرد زخمی شده است.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه از اواسط سپتامبر ۲۰۱۴ که شبه‌نظامیان داعش کوبانی را اشغال کردند تا هنگامی که این شهر آزاد شد، در مجموع بیش از هزار نفر از نفرات داعش کشته شدند.

Share