Share

در درگیری مأموران امنیتی ایران با یک گروه مسلح در سیستان و بلوچستان که از آن به‌عنوان «باند اطلاعاتی» یاد شده، بمب و سلاح کشف شده است.

marzbaban2

خبرگزاری فارس روز جمعه ۱۷ بهمن‌ماه گزارش داد که این درگیری پنج‌شنبه شب ۱۶ بهمن‌ماه در منطقه سراوان در استان سیستان و بلوچستان، در جنوب شرق ایران رخ داده است.

«فارس» از این گروه مسلح به‌عنوان «اشرار» و «باند اطلاعاتی» یاد کرده و گفته است سه نفر از اعضای این گروه دستگیر شده‌اند و مقادیری بمب و سلاح نیز کشف شده است.

جزئیات این درگیری هنوز منتشر نشده است.

در سال‌های اخیر مناطق جنوب شرقی ایران و هم‌مرز با پاکستان، شاهد رویدادهای خشونت‌باری بوده و مسئولیت برخی از ترورها، انفجار‌ها و عملیات نظامی را گروه‌هایی چون جندالله و جیش‌العدل به عهده گرفته‌اند.

جندالله و جیش‌العدل خود را مدافع حقوق ملی و مذهبی قوم بلوچ و اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان اعلام کردند.

مدتی پس از آن‌که عبدالمالک ریگی، رهبر جندالله در اسفند ۱۳۸۸ توسط وزارت اطلاعات ایران دستگیر و روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۹ به دار آویخته شد، گروه جیش‌العدل جای جندالله را گرفت. همچنین گروه دیگری به نام جیش‌النصر به‌رهبری عبدالرئوف ریگی، برادر عبدالمالک ریگی، از دل جیش‌العدل شکل گرفت.

با این حال جیش‌العدل که اکنون گروه مسلح فعال در سیستان و بلوچستان است، درباره درگیری‌های پنج‌شنبه شب اظهارنظری نکرده است.

ایران از این گروه‌ها با عنوان «اشرار» یاد می‌کند.

Share