Share

شین بت، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل،۱۱ تن از فلسطینی‌های عضو گروه حماس را دستگیر کرده است. به‌گفته شین بت، این افراد ظاهراً نقشه حملات انتحاری در اسرائیل را داشته‌اند.

Hamas-2

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل اعلام کرد که یک هسته تروریستی گروه حماس را در شهر هبرون (الخلیل) متلاشی کرده است.

شین بت گفته است در جریان این عملیات از این گروه سلاح و مواد منفجره کشف شده و اعضای گروه به داشتن برنامه حملات انتحاری در اسرائیلاعتراف کرده‌اند.

جمع‌آوری اطلاعات مربوط به داخل مرزهای اسرائیل و مناطق خودمختار فلسطینی و همچنین خنثی‌سازی فعالیت‌های تروریستی از جمله وظایف اصلی سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شین بت) است.

رادیو اسرائیل گفته است این بازداشت‌ها ماه گذشته صورت گرفته‌اند.

اتهام شکنجه به شین بت

کمیته عمومی ضدشکنجه در اسرائیل در هفته‌های گذشته، شین بت و نیروهای امنیتی اسرائیل را متهم کرد که در سال ۲۰۱۴ در ۸۵ مورد، زندانیان را مورد شکنجه و آزار قرار داده‌اند.

این نهاد مدافع حقوق بشر گفت، این اقدامات به‌ویژه پس از مرگ سه جوان اسرائیلی در کرانه غربی اردن در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ و با موج دستگیری اعضای حماس شدت بیشتری گرفت.

بیشتر بخوانید: اجساد نوجوانان ربوده شده اسرائیلی پیدا شد

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل این اتهامات را رد کرده است.

جنازه‌های سه جوان اسرائیلی به نام‌های نفتالی فرنکل ۱۶ ساله، گیلعاد شاعر ۱۶ ساله و ایال یفراح ۱۹ ساله که در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۴ مفقود شده بودند، ۳۰ ژوئن در زیر تلی از سنگ و خاک در حوالی هبرون (الخلیل) پیدا شد.

گفته می‌شود قتل این سه نفر به فاصله کوتاهی پس از ربایش آن‌ها صورت گرفته بود. در پی این جنایت، درگیری‌های متعددی در مناطق مختلف خودمختار فلسطینی و اورشلیم (بیت‌المقدس) رخ داد و چند نفر کشته شدند.

Share