ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کوبا خواهان حذف نامش از فهرست حامیان تروریسم شد

کوبا و ایالات متحده پس از ۵۰ سال آرام آرام به هم نزدیک می‌شوند. مقامات کوبایی می‌خواهند آمریکایی‌ها نام‌شان را از فهرست حامیان تروریسم خط بزنند.

کوبا و ایالات متحده پس از ۵۰ سال آرام آرام به هم نزدیک می‌شوند. اکنون کوبا درخواستی را مطرح کرده: پیش از آن‌که مذاکرات را ادامه دهیم آمریکایی‌ها باید نام ما را از فهرست حامیان تروریسم خط بزنند.

بزرگ‌ کنید
کوبا و آمریکا از میانه ماه دسامبر ۲۰۱۴ اعلام کردند که به سوی عادی کردن روابط خود پیش خواهند رفت.

دولت سوسیالیستی کوبا برای آغاز مجدد مذاکرات دیپلماتیک با ایالات متحده خواستار حذف نامش از فهرستی شد که آمریکا به نام دولت‌های حامی تروریسم تهیه کرده است.

به‌گزارش خبرگزاری آلمان، یک مقام ارشد وزارت امور خارجه کوبا چهارشنبه ۲۵ فوريه در هاوانا گفت در غیر این صورت، انجام از سرگیری روابط دو جانبه بی‌معنا خواهد بود.

این دیپلمات کوبایی قرار است روز جمعه ۲۷ فوریه در گفت‌وگوهای جدید با مقامات آمریکایی در واشنگتن شرکت کند.

کوبا از سال ۱۹۸۲ در فهرست دولت‌های حامی تروریسم آمریکا قرار دارد. در این فهرست کشورهای دیگری چون ایران، سودان و سوریه قرار دارند. ناظران معتقدند که با نزدیک شدن کوبا به آمریکا این کشور به‌زودی از این فهرست خارج شود.

دولت سوسیالیستی کوبا و ایالات متحده از میانه ماه دسامبر ۲۰۱۴ اعلام کردند که با گذشت بیش از ۵۰ سال قطع روابط دیپلماتیک، به سوی عادی کردن روابط خود پیش خواهند رفت. مذاکرات دو جانبه از ماه ژانویه سال جاری میلادی آغاز شد.

در این میان کوبا ۵۳ زندانی سیاسی را طبق توافق با آمریکا آزاد کرده است. روند آزادی دگراندیشان کوبایی، بخشی از مذاکرات مربوط به نزدیکی سیاسی دو کشور بود.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.