Share

۵۰ موتورسوار با اسپری فلفل، گوجه، تخم مرغ و آجر به علی مطهری، نماینده مجلس که به شیراز سفر کرده بود،حمله و صورت او را زخمی کردند.

علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس ایران

علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس ایران

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مطهری روز دوشنبه ۱۸ اسفند برای سخنرانی در دانشگاه شیراز وارد فرودگاه این شهر شد اما شماری از افراد ناشناس او را مورد حمله قرار دادند.

منابع خبری مخالفان حکومت ایران می‌گویند حمله‌کنندگان از نیروهای وابسته به بسیج وسپاه فجر استان فارس بودند.

برپایه گزارش‌ها، مهاجمان شیشه‌های خودروی این نماینده مجلس را شکستند. به دنبال شدت گرفتن این حملات، علی مطهری به یکی از کلانتری‌های شیراز منتقل شد اما مهاجمان با تجمع مقابل کلانتری نگذاشتند او به محل سخنرانی در دانشگاه شیراز برود.

علی مطهری بدون این‌که بتواند در دانشگاه شیراز سخنرانی کند، شامگاه دوشنبه شیراز را به مقصد تهران ترک کرد.

خودروی تاکسی که مورد حمله مهاجمان قرار گرفت

خودروی تاکسی که مورد حمله مهاجمان قرار گرفت

علی مطهری از نمایندگان اصولگرای مجلس ایران است که چندین بار خواهان رفع حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، سه تن از رهبران جنبش موسوم به سبز شده است.

چند روز پیشتر نیز الهه کولایی از فعالان سیاسی برای سخنرانی به شیراز سفرکرده بود که او هم از همان فرودگاه به تهران برگردانده شد.

روزنامه شرق به نقل از شاهدان عینی نوشته است که در میان نیروهای مهاجم به علی مطهری، «موتورهای سنگین» نیز دیده می‌شد و برخی از آن‌ها ماسک بر ‌صورت داشتند.

برپایه گزارش سایت کلمه، حضور موتورهای سنگین و راکبان موتور هزار در میان مهاجمان از وابستگی آشکار این نیروها به نهادهای نظامی خبر می‌داد.

مقامات رسمی جمهوری اسلامی هنوز به ماجرای حمله به علی مطهری واکنشی نشان نداده‌اند.

به گزارش سایت کلمه، علی مطهری به دعوت انجمن فرهنگ وسیاست دانشگاه شیراز برای سخنرانی با موضوع «اسلام و آزادی» در این دانشگاه به شیراز رفته بود اما علاوه بر فرودگاه، نیروهای شبه نظامی در دانشگاه نیز حضور یافتند تا از برگزاری برنامه جلوگیری کنند.

Share