Share

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران اعلام کرد که حمله‌کنندگان به علی مطهری شناسایی شده‌ و به قوه قضائیه معرفی می‌شوند.

محمود علوی، وزیر اطلاعات:  بر اساس دستور رئیس‌جمهور، پیگیری پرونده حمله به مطهری به عهده وزارت اطلاعات گذاشته شده است.

محمود علوی، وزیر اطلاعات: بر اساس دستور رئیس‌جمهور، پیگیری پرونده حمله به مطهری به عهده وزارت اطلاعات گذاشته شده است.

علوی در گفت‌وگو با روزنامه شرق افزوده است که بر اساس دستور حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پیگیری پرونده حمله به مطهری به عهده وزارت اطلاعات گذاشته شده است.

به‌گفته علوی، دولت از ماجرای دوشنبه ۱۸ اسفند شیراز «به راحتی نمی‌گذرد» و وزارت اطلاعات این موضوع را پیگیری می‌کند تا «جلوی هرگونه رفتار خودسرانه‌ای در کشور گرفته شود.»

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور نیز به شرق گفته که «دولت به هیچ‌وجه از کنار این موضوع نمی‌گذرد و به جدیت پیگیر ماجراست.»

به‌گفته جهانگیری، «تلاش دولت این است که خودسری‌ها در کشور پایان یابد.»

علی مطهری، نماینده مجلس روز دوشنبه ۱۸ اسفند، برای سخنرانی به شیراز رفته بود که پس از ورود به فرودگاه با حمله موتورسوران روبه‌رو شد و با سنگ و گوجه مورد حمله قرار گرفت. او نزدیک به سه ساعت نیز در یکی از کلانتری‌های شیراز در محاصره مهاجمان قرار داشت.

«پرونده حمله به مطهری امنیتی و محرمانه است»

مصطفی ترک همدانی، وکیل مطهری در مورد این‌که مهاجمان به کدام نهاد و یا دستگاهی، وابسته‌اند گفته است «با توجه به محرمانه و امنیتی بودن پرونده نمی‌تواند اظهارنظر کند» اما مخالفان حکومت می‌گویند حمله‌کنندگان به مطهری، به بسیج و سپاه فجر فارس وابسته بوده‌اند.

به گفته وکیل مطهری، این پرونده به شعبه ۶ بازپرسی دادسرای انقلاب شیراز فرستاده شده تا به خاطر «جنبه عمومی جرم» و «جرم اقدام علیه امنیت ملی کشور» به آن رسیدگی شود.

سه روز پیش نیز حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران که برای پیگیری حمله به علی مطهری به شیراز سفر کرده بود، خبر داد که هویت بیش از ۱۰ نفر از حمله‌کنندگان به مطهری شناسایی شده است.

بیشتر بخوانید: معاون امنیتی وزیر کشور: بیش از ۱۰ نفر از حمله‌کنندگان به مطهری شناسایی شدند

علی مطهری:‌ امام جمعه شیراز حامی مهاجمان است

علی مطهری که پیشتر در نامه‌ای به آیت‌الله اسدالله ایمانی، امام جمعه شیراز، او را به حمایت از مهاجمان متهم کرده بود، روز گذشته نیز این حرف خود را تکرار کرد و در جمع شماری از شهروندان شیرازی که به دیدارش رفته بودند، گفت که امام جمعه شیراز «پشت سر» مهاجمان است.

امام جمعه شیراز که پیشتر در واکنش به نامه مطهری گفته بود به این نامه که به گفته او «پر از فحش و ادبیات مستهجن و زشت» است، پاسخی نمی‌دهد، به این سخنان تازه علی مطهری واکنشی نشان نداده است.

به‌گفته مطهری، مهاجمانی که «سه چهار ساعت امنیت و نظم بخشی از شیراز را مختل کرده بودند و قسمتی از شیراز آشوب شده بود، خیلی راحت می‌آیند در ورودی فرودگاه می‌ایستند، شیشه‌های ماشین را می‌شکنند، گاز فلفل می‌زنند، هر کار دوست دارند می‌کنند، با موتور دنبال می‌کنند و می‌آیند پشت در کلانتری می‌ایستند و هیچ ترسی از کلانتری و نیروی انتظامی هم ندارند؛ چون می‌دانند در آن شهر آزادند و برخی از نهادهای خاص و افرادی مانند امام جمعه شیراز پشت سرشان است.»

این نماینده مجلس، این نوع اداره کشور را «مدیریت ملوک‌الطوایفی» نامیده و افزوده است:‌ «هر کس در شیراز برای خودش در قسمتی حکومتی درست کرده است.»

حمله  مهاجمان به علی مطهری در شیراز با انتقادهای گسترده‌ای روبه‌رو شده و گروهی از مقامات حکومتی با ابراز نگرانی از گسترش چنین رفتارهایی در سطح کشور، خواهان برخورد با این مهاجمان شده‌اند.

Share