Share

پسر یک کارگر دستفروش که در درگیری با مأموران شهرداری به قتل رسیده بود برای گذران زندگی با چرخدستی‌اش میوه‌فروشی می‌کرد. مأموران شهرداری خواستند بساط او را برچینند که با مقاومت مردم روبرو شدند و گریختند.

 ابوالفضل چراغی، فرزند علی چراغی که چهار مأمور شهرداری او را به قتل رساندند

ابوالفضل چراغی، فرزند علی چراغی که چهار مأمور شهرداری او را به قتل رساندند

ابوالفضل چراغی، فرزند ۱۵ ساله علی چراغی است. علی چراغی هم همان دستفروشی‌ست که مرداد ماه سال گذشته در درگیری با مأموران شهرداری به قتل رسید. ابوالفضل پس از قتل پدرش، برای تأمین مخارج زندگی خانواده‌اش ترک تحصیل کرد و او هم مانند پدر دستفروش شد.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گزارش داده است که ابوالفضل در خیابان طالقانی در منطقه پاسگاه نعمت‌آباد با چرخدستی‌اش میوه می‌فروخت که مأموران سد معبر شهرداری سررسیدند.

کسانی که در محل حضور داشتند به ایلنا گفته‌اند مأموران شهرداری چرخدستی ابوالفضل را واژگون کردند. اما کاسبان و رهگذران که ابوالفضل را می‌شناختند و با داستان زندگی او آشنا بودند، به مأموران شهرداری اعتراض می‌کنند و آن‌ها هم پا به فرار می‌گذارند. ایلنا می‌گوید مأموران آنقدر شتابزده بودند که دوربین عکاسی‌شان را در محل درگیری جا گذاشتند.

وعده‌‌های تحقق نیافته؛ تلفن‌های بی‌پاسخ

خانواده چراغی

۱۶مرداد سال گذشته ابوالفضل ۱۴ سال داشت. او و پدرش با یک وانت در خیابان تهران‌پارس می‌رفتند که مأموران شهرداری جلوی آن‌ها پیچیدند. به گفته ابوالفضل چهار مأمور از خودرو شهرداری پیاده شدند و از علی چراغی خواستند که او هم پیاده شود. مأموران به علی چراغی گفتند وانت را می‌خواهند توقیف کنند. پدر دستفروش اعتراض کرد، مأموران با پنجه بکس به او هجوم آوردند و او را به قتل رساندند.

قرار بود این پرونده در کمیسیون اجتماعی مجلس ایران بررسی شود. همچنین محمدباقر قالیباف، شهردار تهران از مراجع قضایی خواسته بود قتل علی چراغی را پیگیری کند.

خانواده چراغی می‌گوید هیچکدام از این وعده‌ها عملی نشده و برخلاف وعده مسئولان، مسکنی هم در اختیار خانواده قرار نگرفته است.

ابوالفضل سه خواهر و یک برادر کوچک‌تر دارد. او ناگزیر شده ترک تحصیل کند و در اطراف محل سکونتشان میوه بفروشد. این بار به جای وانت، با چرخدستی.

محمد چراغی، برادر دستفروش مقتول گفته بود که مسئولان حتی پاسخ تلفن‌های آنان را نمی‌دهند.

خانواده چراغی از بیمه خدمات درمان هم همچنان بی‌نصیب است.

Share