Share

اعتراض‌های معلمان ایران در دو ماه اخیر گسترش یافته است. بیش از ۲۰۰ معلم در بوشهر صبح روز دوشنبه ۲۴ فروردین، برای سومین روز متوالی در مقابل اداره آموزش و پرورش این استان تجمع کردند.

بیش از ۲۰۰ معلم در بوشهر برای سومین روز متوالی در مقابل اداره آموزش و پرورش این استان تجمع کردند.

بیش از ۲۰۰ معلم در بوشهر برای سومین روز متوالی در مقابل اداره آموزش و پرورش این استان تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، معلمان معترض خواستار افزایش دستمزد و بهبود وضعیت معیشتی خود هستند. آن‌ها می‌خواهند حقوق‌شان با سایر کارمندان دولت هماهنگ شود در حالی‌که معتقدند در شرایط نابرابری به‌سر می‌برند.

معلمان معترض دو روز گذشته نیز در مقابل اداره آموزش و پرورش استان بوشهر تجمع کرده بودند. در شهرهای دیگر استان بوشهر همچون برازجان و تنگستان نیز تجمع‌های مشابهی برگزار شده است.

روز گذشته، یکشنبه ۲۳ فروردین‌ماه نیز صد‌ها معلم در شهر اهواز مقابل اداره آموزش و پرورش استان خوزستان تجمع کردند.

خواسته آن‌ها نیز همان خواسته معلمان بوشهر است.

روز یکشنبه در اندیمشک و الوار گرمسیری واقع در استان خوزستان نیز صد‌ها معلم معترض در مقابل ادارات آموزش و پرورش تجمع کردند.

اعتراض‌های معلمان ایران در پایان دی‌ماه و اسفندماه سال ۱۳۹۳ به‌طور گسترده در بسیاری از شهرها شکل گرفت. آن‌ها در اقدامی هماهنگ که از طریق شبکه‌های مجازی اطلاع‌رسانی شده بود، اعتراض‌های خود را آغاز کردند.

بیشتر بخوانید: وعده وزیر آموزش و پرورش به معلمان

فعالان حقوق صنفی معلمان از شائبه افزایش نزدیک به ۱۴ درصدی حقوق‌شان در سال ۹۴ نگرانند و به همین دلیل بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش را ناکافی می‌دانند.

به گفته آنان در حالی که بودجه برخی نهادهای خاص در سال آینده بیش از ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده‌ است، معلوم نیست دولت برای افزایش نزدیک به ۲۰ درصدی بودجه آموزش و پرورش چه توجیهی دارد.

Share