Share

چهار نفر در زندان اصفهان و دو نفر در زندان عادل‌آباد شیراز اعدام شدند. در فروردین‌ماه جاری دست‌کم ۲۷ نفر در ایران تاکنون اعدام شده‌اند.

edam

به گزارش تارنمای هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۴ فروردین چهار نفر در زندان اصفهان با اتهامات مرتبط با مواد مخدر اعدام شدند که نام یکی از اعدام‌شدگان سیامک رنجبری بوده است.

همچنین روز سه‌شنبه ۲۵ فروردین حکم قصاص دو برادر به نام های علی و رضا سرداری به اتهام قتل در زندان عادل‌آباد شیراز اجرا شد.

روند اجرای حکم اعدام در هفته‌های گذشته در ایران شدت گرفته است.

هشت نفر نیز روز دوشنبه هفته جاری به اتهام «فروش مواد مخدر» در زندان کرج اعدام شده بودند.

سه تن از متهمان مواد مخدر در روز شش فروردین در زندان وکیل‌آباد مشهد، یک متهم مواد مخدر به نام هاشم فیروزی در شیراز، دو متهم به قتل در بوشهر در ۱۰ فروردین، یک نفر به اتهام قتل در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه، چهار تن به اتهام «فروش مواد مخدر» در شیراز در روز ۱۶ فروردین و دو نفر به نام‌های عیسی علی‌ زهی و منوچهری به اتهام قتل در زندان بندرعباس در ۲۰ فروردین، از جمله زندانیانی بودند که در هفته‌های گذشته اعدام شدند.

در فروردین‌ماه جاری دست‌کم ۲۷ نفر در ایران تاکنون اعدام شده‌اند.

بر پایه قوانین ایران، قتل و فروش مقدار معینی از مواد مخدر مجازات اعدام در پی دارد. نهادهای حقوق بشری بارها نسبت به شمار این اعدام‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند.

فعالان حقوق بشر، سازمان‌های جهانی و حتی برخی از مسئولان حکومتی در ایران، بارها خواسته‌اند تا در قوانین مربوط به خرید و فروش موادمخدر تجدید نظر شود و افراد به چنین دلیلی اعدام نشوند اما هنوز تغییری در این رویه ایجاد نشده است.

Share