Share

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به‌رغم اعلام پایان عملیات «طوفان قاطعیت»، حملات خود به یمن را از سر گرفتند.

Yemen

سراسر شهرستان‌های جنوب یمن روز چهارشنبه ۲۲ آوریل/دو اردیبهشت درگیر جنگ داخلی هستند.

نیروهای ائتلاف روز چهارشنبه ۲۲ آوریل / دو اردیبهشت یک روز پس از اعلام توقف حملات خود، مواضع شیعیان حوثی در «عدن»و «تعز» را بمباران کرد.

این حملات نشان می‌دهد رسیدن به راه حل سیاسی در جنگ قدرت ایران و عربستان در منطقه بسیار سخت است.

استاندار عدن به الجزیره گفت نیروهای ائتلاف تانک‌های شیعیان حوثی در جنوب شهر عدن را امروز بمباران کردند.

حملات هوایی زیادی نیز به پایگاه نظامی شهر «تعز» که اخیراً حوثی‌ها موفق به تصرف آن شده بودند نیز گزارش شده است.

گویا تنها چند ساعت پس از اعلام توقف بمباران‌های هوایی توسط گروه ائتلاف، شبه‌نظامیان حوثی موفق به در اختیار گرفتن پایگاه نظامی شهر تعز شده‌اند. این پایگاه در اختیار نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن بوده است.

گزارش‌های زیادی از نبرد میان نیروهای وفادار به هادی و حوثی‌ها در یمن از جمله در عدن، داله و لحج منتشر شد. سراسر شهرستان‌های جنوب یمن روز چهارشنبه درگیر جنگ داخلی هستند. جدی‌ترین درگیری‌ها در عدن با پیشروی تانک‌های حوثی در مقابل نیروهای وفادار به هادی گزارش شده است..

بیشتر بخوانید: پایان عملیات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان در یمن

عبدربه منصور هادی در ماه فوریه به عدن پناه برد. اما در پایان مارس با پیشروی حوثی‌ها و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس‌جمهوری پیشین یمن به عدن به عربستان گریخت.

گروه ائتلاف به رهبری عربستان از ۲۶ مارس حملات خود به یمن را با نام «طوفان قاطعیت» آغاز و پس از ۲۷ روز پایان آن را اعلام کرد. ائتلاف عملیات جدیدی با نام « بازیابی امید» را در یمن آغاز کرده است.

به گزارش رویترز بسیاری از ساکنان عدن به این خبرگزاری گفته‌اند که به ادامه حملات هوایی عربستان نیاز دارند، در غیر این صورت به احتمال زیاد شهر سقوط کرده و به دست حوثی‌ها می‌افتد.

Share