Share

قرار بود نشستی با عنوان «فتنه ۲۵ لوزان» در اصفهان برگزار شود اما فرماندار اصفهان گفت برگزارکنندگان این نشست «شناسنامه» ندارند و مجوز نگرفته‌اند.

Lausanne

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فضل‌الله کفیل، فرماندار اصفهان گفت: «شرط برگزاری همایش‌ها در سطح شهر اخذ مجوزهای قانونی از فرمانداری است.»

او گفت: «بسیج اصناف و سازمان بسیج رسانه اصفهان هرگونه همکاری با این نشست را تکذیب کرده‌اند، بقیه تشکل‌هایی هم که به‌عنوان برگزارکننده معرفی شده‌اند دارای شناسنامه نمی‌باشند.»

Lausanne-fetnehاین نشست قرار بود روز سه‌شنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه توسط «قرارگاه بصیرت‌افزایی هسته‌ای» در مسجد سید اصفهان برگزار شود و در آن فریدون عباسی، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران؛ موسی حقانی، رئیس مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران و حجت‌الله عبدالملکی، دبیر کارگروه اقتصاد گفتمان انقلاب اسلامی سخنرانی کنند.

فرماندار اصفهان همچنین گفت کسی خود را متولی «قرارگاه بصیرت‌افزایی هسته‌ای» معرفی نکرده در حالی‌‌که مجموعه برگزارکننده یک برنامه سیاسی «باید شناخته‌شده و شناسنامه‌دار باشد».

فضل‌الله کفیل با بیان این‌که در ۴۸ ساعت گذشته هیچ اقدامی برای دریافت مجوز از فرمانداری اصفهان برای برگزاری این نشست صورت نگرفته، گفت: «با متخلفان امر به شدت برخورد قانونی خواهد شد.»

پس از مذاکرات هسته‌ای لوزان در سوئیس کشورهای غربی و به‌ویژه آمریکا از توافق‌های اولیه با ایران که نشان از محدودیت‌های بیشتر در برنامه هسته‌ای ایران داشت، گزارش دادند. در پی آن نیروهای مخالف این مذاکرات در میان محافل حکومتی ایران خواهان انتشار گزارش رسمی (فکت‌شیت) هیأت مذاکره‌کننده ایرانی در این مذاکرات شدند تا نکات مورد توافق روشن شود اما دولت این گزارش را منتشر نکرد و گفت گزارش هیأت مذاکره‌کننده ایرانی همان سخنان محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و اعضای دیگر این هیأت پس از مذاکرات لوزان است.

نیروهای مخالف مذاکرات لوزان به‌ویژه در مجلس، نتایج آن را عقب‌نشینی از مواضع هسته‌ای جمهوری اسلامی ارزیابی می‌کنند و همچنان به مخالفت‌های خود ادامه می‌دهند. به‌نظر می‌رسد نشست «فتنه ۲۵ لوزان» در اصفهان نیز در چارچوب همین مخالفت‌ها قرار بود برگزار شود اما مجوز نگرفت.

Share