Share

جعفر کتانی، فرماندار مهاباد گفته است متهم پرونده فریناز خسروانی، دختری که برای فرار از تجاوز خودکشی کرد، بازرس و یا ناظر هیچ نهادی نبوده است.

فریناز خسروانی، دختری که گفته می‌شود برای فرار از تجاوز توسط یک کارمند وابسته به اداره‌ اطلاعات مهاباد خودکشی کرد.

فریناز خسروانی، دختری که گفته می‌شود برای فرار از تجاوز توسط یک کارمند وابسته به اداره‌ اطلاعات مهاباد خودکشی کرد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم فرماندار مهاباد با بیان این‌که تحقیقات درباره این پرونده آغاز شده، گفت: «متهم این پرونده دستگیر شده و تا پایان تحقیقات در بازداشت خواهد بود.»

روز دوشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه، فریناز خسروانی، دختر ٢۶ ساله مهابادی که لیسانس کامپیوتر و از کارمندان هتل «تارا» در این شهر بود، به‌منظور جلوگیری از تجاوز توسط فردی که گفته می‌شود کارمند وابسته به اداره‌ اطلاعات مهاباد است، از طبقە چهارم این هتل خود را به پایین پرت کرد و کشته شد.

انتشار خبر مرگ این دختر جوان مهابادی در شبکه‌های اجتماعی موجی از نارضایتی و اعتراض شهروندان مهابادی و کاربران این شبکه‌ها را در پی داشت.

فرماندار مهاباد گفت: « به‌علت وجود پاره‌ای مسائل خانوادگی و شخصی تا کامل نشدن تحقیقات در خصوص پرونده، جزئیات آن را منتشر نمی‌کنیم چون اصلاً اخلاقی نیست.»

جعفر کتانی وعده داد که با خاطیان این حادثه برخورد قانونی خواهد شد و او پیگیر این پرونده خواهد بود.

عصر روز پنج‌شنبه ۱۷ اردیبهشت شماری از شهروندان مهابادی دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار رسیدگی مسئولان به حادثه مرگ فریناز خسروانی شدند. این تجمع به صورت مسالمت‌آمیز آغاز شد، اما با حضور پرتعداد نیروهای امنیتی و نظامی به خشونت کشیده شد. در این تجمع خسارت‌هایی نیز به هتل «تارا» وارد شد.

بیشتر بخوانید: پیوند مرگ‌های مشکوک زنان با سیاست

Share