Share

یک مقام ارشد نیروی انتظامی خبر داد که متهم پرونده فریناز خسروانی، دختری که گفته می‌شود برای فرار از تجاوز خودکشی کرد، به جرم خود اعتراف کرده است.

Farinaz-Khosravani

فریناز خسروانی، دختر ٢۶ ساله مهابادی که لیسانس کامپیوتر و از کارمندان هتل «تارا» در این شهر بود

به گزارش تسنیم، سعید منتظر المهدی، با اعلام اینکه «متهم پرونده ماجرای مهاباد» به جرم خود اعتراف کرده، گفت: «او هیچ جایگاه امنیتی‌ ندارد و یکی از اهالی همان استان است.»

اعلام این خبر در حالی است که منتظر المهدی بدون اشاره به محتوای این اعتراف اعلام کرد که مرگ فریناز خسروانی در مواجهه با مأموران اماکن و انتظامی رخ نداده است: «این اتفاق در حالی رخ داده که خانم جوان فوت‌ شده به دلیل نگرانی از اطلاع یافتن خانواده خود و رئیس هتل محل کارش از موضوع، قصد داشته از بالکن اتاق به بالکن دیگری برود که متأسفانه سقوط کرده و جان باخته.»

تاکنون اظهارات ضد و نقیضی از مقام‌های سیاسی و قضایی درباره حادثه مهاباد منتشر شده است.

همچنین به گفته معاون نیروی انتظامی تعدادی از افراد مظنون به آتش‌کشیدن هتل “تارا”ی مهاباد نیز در جریان تحقیقات پلیس دستگیر شدند. اما روایت منتظر المهدی از اعتراض‌های مهاباد این است که «شبکه‌های معاند قصد داشتند با غلو کردن، جوی امنیتی در این شهر حاکم کنند.»

بر اساس خبرهای منتشر شده، روز دوشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه، فریناز خسروانی، دختر ٢۶ ساله مهابادی که لیسانس کامپیوتر و از کارمندان هتل تارا در این شهر بود، خود را از طبقە چهارم این هتل به پایین پرت کرد و کشته شد.

انتشار خبر مرگ این دختر جوان در شبکه‌های اجتماعی موجی از نارضایتی و اعتراض شهروندان مهابادی و کاربران این شبکه‌ها را در پی داشت.

عصر روز پنج‌شنبه ۱۷ اردیبهشت شماری از شهروندان مهابادی دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار رسیدگی مسئولان به حادثه مرگ فریناز خسروانی شدند. این تجمع به صورت مسالمت‌آمیز آغاز شد، اما با حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و نظامی به خشونت کشیده شد. در این تجمع خسارت‌هایی نیز به هتل تارا وارد شد.

Share