Share

Opinion-small2ادعای جمهوری اسلامی از ابتدا این بوده که به نیابت از امام زمان قدرت را در دست دارد. ولی فقیه جانشین و نایب امام زمان است. همه نهادها و قوا مشروعیت‌شان – با واسطه- ناشی از امام زمان است. آرای مردم فقط و فقط به نظام سیاسی مقبولیت می‌بخشد. به تعبیر فقها، اگر مردم پشتیبان ولی فقیه نباشند، اگر چه حکومت “حق ویژه” اوست، اما او قدرت حکومت کردن نخواهد داشت.چون فاقد بسط ید است.

Imam zaman

کمترین منفعت این مدعای ایدئولوژیک ، حکومت ۳۶ ساله فقیه سالار و استفاده حداکثری فقیهان از منابع کمیاب قدرت/ثروت/معرفت/منزلت اجتماعی بوده است. به مدعای وجود امام زمان- فرزند امام یازدهم- نباید به عنوان باوری دینی، همچون باور به ملائکه و شیاطین، نگریست. این باوری استراتژیک بوده و هست که یک صنف را صاحب قدرت، ثروت، معرفت و منزلت اجتماعی کرده و می‌کند.

امام زمان سرکوب‌گر

ولی جمهوری اسلامی به همین حد اکتفا نکرده و بسیاری از امور را مستقیماً به امام زمان مرتبط می‌کند. پرسنل وزارت اطلاعات “سربازان گمنام امام زمان” قلمداد می‌شوند. مشی وزارت اطلاعات ترور، سرکوب، شکنجه و اعدام بوده است. بدین ترتیب، امام زمان به عامل شکنجه، ترور و اعدام و سرکوب تبدیل می شود. او مسئول مستقیم قتل‌های زنجیره‌ای روشنفکران بود و هست.

امام زمان ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی

محمود احمدی‌نژاد در ۲۷ آذر ۸۹ گفت پول یارانه ها متعلق به بیت المال امام زمان است و برکت دارد. او در ۱۵دی نیز ادعا کرد که اجرای موفق طرح هدفمندی یارانه ها را امام زمان مدیریت و هدایت می‌کند. احمدی‌نژاد اعتراف کرد که آیت‌الله خامنه‌ای به او دستور داده بود که بگوید “پول یارانه‌ها پول امام زمان است“.

آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی ۱۳۹۱/۰۱/۰۱ هدفمند کردن یارانه‌ها را “کار بزرگ” قلمداد کرد و گفت: «من خبرهای موثقی از سراسر کشور دارم که حاکی از آن است که این کار در بهبود زندگی طبقات ضعیف نقش مؤثر داشته است.»

سپس درباره صرفه جویی در مصروف انرژی با اجرای طرح هدفمندی گفت: «آمارهائی که منتشر شده است و آمارهای مورد قبول است، به ما نشان می‌دهد که تا همین امروز اگر قانون هدفمندی یارانه‌ها اجرا نمی‌شد، مصرف بنزین در کشور تقریباً دو برابر مصرفی بود که امروز انجام می‌گیرد. وقتی که تولید داخلی بنزین به قدر مصرف نیست، ما مجبوریم چه کار کنیم؟ باید بنزین را وارد کنیم؛ یعنی دست ملت ایران زیر کارد بدخواهان و دشمنان باشد.»

نگاه محمود احمدی‌نژاد به طرح هدفمندسازی یارانه‌ها تماماً سیاسی و قدرت‌طلبانه بود. او کاری به تولید و عدالت اجتماعی نداشت، هدف او کسب رأی از طریق توزیع پول و تداوم ریاست جمهوری‌اش با مشایی بود. پیش و پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸، هزاران میلیارد تومان میان مردم توزیع کرد. وقتی نوبت به نامزدی ریاست جمهوری مشایی رسید، احمدی‌نژاد قصد داشت تا میزان یارانه‌ها را تا هر نفر ۲۰۰ هزار تومان در ماه بالا ببرد که خوشبختانه مانع کارش شدند.

طرح هدفمندسازی یارانه‌ها معضل بزرگی برای دولت روحانی پدید آورده است. دولت پولی برای پرداخت یارانه‌ها ندارد. اسحاق جهانگیری- معاون اول رئیس جمهور- نوشته است :«اگر در طول سال‌های گذشته منابعی که به توزیع یارانه اختصاص دادیم را در حوزه‌هایی چون ایجاد شبکه‌های مدرن آبیاری و کمک به کشاورزان برای کنار گذاشتن شیوه‌های سنتی و غرق‌آبی، هزینه می‌کردیم، امروز کمتر نگران کاهش سفره‌های زیرزمینی آب و تأمین منابع آبی شهرهایمان بودیم. راستی این خبر را دیده‌اید؟! مجموع یارانه نقدی پرداختی به مردم در بیش از چهار سال گذشته به مرز ۱۸۰ هزار میلیارد تومان رسید که معادل کل بودجه عمرانی دولت از سال ۸۵تا ۹۳است.»

امام زمان ۱۸۵هزار میلیارد تومان- معادل ۹ سال بودجه عمرانی دولت ( ۸۵- ۱۴۵۵۷۱. ۸۶- ۱۴۷۷۵۲. ۸۷- ۲۲۳۰۱۹ .۸۸- ۱۹۸۱۷۳. ۸۹- ۲۱۲۸۴۵ . ۹۰- ۲۸۹۰۰۱ . ۹۱- ۱۵۲۲۷۷. ۹۲- ۲۲۰۱۵۷ . مصوب ۹۳ – ۴۱۲۵۰۸)- را به جای هزینه کردن برای توسعه کشور در ۵۳ ماه بر باد داد. ۳۰ درصد بودجه افزایش قیمت انرژی باید به بخش تولید پرداخت می‌شد، اما هدایت و مدیریت امام زمان موجب آن شد تا بخش تولید به حق خود دست نیابد و کشور دست به گریبان فلاکت شود. شاخص فلاکت – که با احتساب نرخ بیکاری و تورم به دست می‌آید – در ایران بالا رفته است. شاخص فلاکت از  ۲۱/۹ درصد در سال ۱۳۸۴ به ۴۵/۱ درصد در سال ۹۲ رسید. البته منابع مستقل غربی شاخص فلاکت را بیشتر از این ها محاسبه کرده‌اند.

امام زمان فسادپرور

آمارهای شگفت‌آوری که از حجم فسادهای گوناگون طی ۳سال اخیر افشا شده، حکایت‌گر “غارت ملی” در دوران هدایت و مدیریت امام زمان است. یکی شعار صلح می‌داد و می‌جنگید، دیگری شعار جنگ می داد و صلح می‌کرد، امام زمانی‌ها شعار عدالت و مهرورزی می‌دادند و اموال ملی را غارت می‌کردند. گویی این آخرین فرصت بود و هر لحظه را باید پاس می‌داشتند تا نگذرد و بیشتر و بیشتر بدزدند.

Mahdi

در دوران زعامت آیت‌الله خامنه‌ای ده‌ها هزار میلیارد تومان صرف ساختن مسجد جمکران شده است.

به تعبیر دقیق‌تر، در دورانی که دوران امام زمانی قلمداد می‌شد، غارت سازمان یافته برنامه ریزی شده برای ساختن یک طبقه جدید صورت گرفت. برخی از مقامات دولت روحانی، در جلسات خصوصی و گزارش‌ها، از ارقام نجومی – در زمانی که غارت ملی با تبدیل ارز آزاد به دلار صورت می‌گرفت – سخن می‌گویند.

ده‌ها هزار میلیارد تومان- بدون ضابطه و تضمین- از بانک‌ها به این طبقه جدید وام پرداخت شده و هنوز وام‌ها را پرداخت نکرده‌اند.

فردی توسط رئیس مجلس به وزارت نفت معرفی شده است. یک میلیارد دلار نفت و کالای پتروشیمی به او داده‌اند تا به فروش برساند. هیچ چک و تضمینی برای برگشت پول از او نگرفته‌اند. حالا دولت جدید نمی‌تواند پول بیت‌المال را از او پس بگیرد. مدیریت امام زمانی را ببینید.

گروه دیگری یک پروژه دو میلیارد دلاری از شرکت نفت گرفته‌اند. کل پول را دریافت کرده و کمتر از ۴۰ درصد کار را انجام داده‌اند. باقی پروژه به امام زمان واگذار شده تا به سرانجام برساندش.

کوهی را در وسط منطقه ممنوعه محیط زیست به یک گروه دیگر از طبقه جدید فروخته‌اند تا توریست‌های خارجی بتوانند در آنجا پرندگان نایاب را شکار کنند. تنها کاری که دولت جدید کرده، این بوده که محیط زیست اجازه نمی‌دهد از جاده آنها برای رفتن به آن کوه استفاده شود و آنان راهی به کوه ندارند.

بورسیه‌ها، فرصت‌های تحصیلی دانشگاه‌ها، عضویت در هیأت علمی دانشگاه‌ها،و…؛ همگی امام زمانی شد. یعنی به طبقه جدیدی که ساخته می‌شد اختصاص یافت.

موسسات بسیاری در زمینه‌های گوناگون با مجوز و رانت دولتی ایجاد شد. سایت‌ها و رسانه‌های بسیاری برپا شد. همه مواجب‌بگیر دولت امام زمانی.

امام زمان و چاه‌های جمکران

پس از خواندن بسیاری از کتاب‌ها درباره امام زمان، هنوز دلیل علاقه ایشان به چاه را در نیافته‌ام . ده‌ها هزار میلیارد تومان طی دوران زعامت آیت‌الله خامنه‌ای هزینه ساخت و گسترش جمکران شده است. میلیون‌ها فرد را در این سال‌ها به جمکران برده یا خود رفته‌اند.

آیت‌الله مکارم شیرازی چند روز پیش گفته است که امام زمان شخصا در عالم بیداری به حسن بن مثله جمکرانی دستور ساخت این مسجد داده است. منتقدان کل داستان را جعلی به شمار می‌آورند. آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ آنان می‌گوید : «برخی مخالفت می‌کنند و ما دلیل آن را نفهمیدیم، اگر بر فرض که دستور امام زمان (عج) هم نبود الان تبدیل به مرکزی با جاذبه‌های بسیار شده که آثار فراوان برای تربیت نفوس دارد، نماز مخصوص امام زمان (عج) که در این مکان خوانده می‌شود سراسر توحید است.»

به تعبیر دیگر، به صدق و کذب (حقیقت) مدعا کاری نداشته باشید، به پیامدهای مدعا بنگرید. تسنن و تشیع توسط مسلمانان اختراع شده است. این دو مذهب، دو روایت از دعوت پیامبر اسلامند که توسط دو گروه برساخته شده است. این برساخته‌ها در طول تاریخ بسط و گسترش بسیار یافته‌اند. می‌توان در مورد صدق و کذب مدعیات صدق و کذب‌بردار این دو قرائت داوری کرد. اما هرگاه دلیل و استدلال طلب می‌شود، سریع به ایمان‌گرایی فاقد دلیل می‌گریزند.

وقتی می‌توان برای امام یازدهم فاقد فرزند، فرزندی ساخت که بیش از هزار سال عمر کرده، چرا نتوان مسجدی به دستور این برساخته ساخت و آن را هم به رکن مهمی از تشیع تبدیل کرد؟ به سودهای عظیم این برساخته جدید بنگرید. آیت‌الله مکارم شیرازی در مجاورت جمکران یک مرکز شیعه شناسی تحت مدیریت خود راه انداخته است. دیگران هم دست به کار شده و سهم خود را می‌برند و طلب می‌کنند.

ظهور نزدیک است

شیعیانی که امام زمان- فرزند امام یازدهم- را ساختند، در ابتدأ زمان‌های کوتاه چند هفته‌ای، چند ماهه و چند ساله برای ظهور عنوان می‌کردند. هر چه زمان می‌گذشت و امام نمی‌آمد، بر شک و تردیدها افزوده می‌شد. راه‌حل خوبی ابداع گردید. گفته شد: هر کس برای ظهور وقت تعیین کند، دروغگوست. نظریه‌های گوناگونی برای غیبت بلند مدت ساخته شد.

محمود احمدی‌نژاد که دوباره برای قدرت سیاسی خیز برداشته، از ظهور نزدیک امام زمان سخن می‌گوید:  «ظهور نزدیک است و پیرو واقعی امام به این امر اذعان دارد. امام خمینی یک منتظر واقعی بود که با یقین به این که صاحب اصلی انقلاب امام زمان است ، به نزدیکی ظهور و ایجاد زمینه های ظهور اعتقاد داشت. جهان به سرعت به سمت استقبال از امام‌شان حرکت می‌کنند و خیزش ملت‌ها به رهبری امامشان بساط ظلم را خواهد برچید.»

احمدی‌نژادی‌ها جنگ‌های خونین منطقه را هم در راستای ظهور امام زمان تفسیر می‌کنند. اما هزینه امام زمان برای ایران و ایرانیان بسیار زیاد بوده است. یک تصمیم نابخرادنه می‌تواند به نابودی ایران و ایرانیان منتهی شود.

فقیهان تاکنون امام زمانی جهان را مدیریت کرده‌اند، اما اینک نوبت عقلانی عمل کردن است. خطر بسیار است و این بار سنگین را نمی‌توان بر دوش نحیف ایده امام زمان قرار داد. حکومت را باید به عقلا سپرد تا به شیوه‌های عقلانی- دموکراتیک جهان را مدیریت کنند.

Share