Share

 

پس از سال‌ها مناقشه بر سر حضور زنان در ورزشگاه‌ها سرانجام اعلام شد که حضور زنان در سالن‌های ورزشی به‌عنوان تماشاگر به تصویب رسیده اما همزمان نیروها و گروه‌های تندرو تلاش تازه‌ای را برای جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها آغاز کرده‌اند.

zanan-varzeshgah

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله مرتضی محمودی گلپایگانی، امام جمعه شهرستان ورامین گفته که «ورود زنان به ورزشگاه آرمان امام و شهدا نیست.»

به گفته گلپایگانی، مراجع تقلید بارها در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها و «اختلاط‌های ناصواب ناشی از آن» ابراز نگرانی کرده و در دیدارهای متعدد با مسئولان خواهان جلوگیری از این اتفاق شدند.

او می‌گوید «اختلاط زنان و مردان» در سالن‌های ورزشی باعث ایجاد مشکلات متعددی می‌شود.

آیت‌الله محمودی گلپایگانی ابراز امیدواری کرده که مسئولان قبل از هر گونه تصمیمی در زمینه ورود زنان به ورزشگاه‌ها، نظر علما و مراجع تقلید را در این‌باره جویا شوند تا «اتفاقات ناگوار» رخ ندهد.

شهیندخت مولاوردی، معاون ریاست‌جمهوری ایران در امور زنان و خانواده هفته گذشته خبر داد که مجوز ورود زنان به ورزشگاه‌ها امضا شده است.

او وعده داده که زنان برای تماشای دور برگشت مسابقات لیگ جهانی والیبال که از ۲۹ خرداد در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود، «نباید مشکلی داشته باشند.»

در همین حال در روزهای اخیر اطلاعیه‌ای در تهران توزیع شده که «امت حزب‌الله» را به «مقابله خونین» با حضور زنان در ورزشگاه  آزادی تهران فرا خوانده است.

این اطلاعیه زنانی را که خواهان حضور در ورزشگاه و تماشای مسابقات هستند، «زنان هرزه» نامیده و تهدید کرده که «امت حزب‌الله» روز ۲۹ خرداد پیش از آشکار شدن «فحشای زنان هرزه»، در ۲۹ خرداد به‌پا می‌خیزد.

Share