Share

گروهی از مخالفان حضور زنان در ورزشگاه که تعداد آن‌ها کمتر از ۱۰۰ نفر گزارش شده، در مخالفت با حضور احتمالی زنان در سالن والیبال محل برگزاری دیدار ایران و آمریکا در لیگ جهانی دست به تجمع زدند.

تجمع‌کنندگان در مقابل وزارت ورزش و جوانان به خواندن نماز روی آوردند.

تجمع‌کنندگان در مقابل وزارت ورزش و جوانان به خواندن نماز روی آوردند.

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، این تجمعِ بدون مجوز ظهر روز چهارشنبه ۲۷ خردادماه در مقابل وزارت ورزش و جوانان در تهران برگزار شد.

تجمع‌کنندگان شعارهایی همچون «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «مرگ براسرائیل» در دست داشتند و پرچم حزب‌الله لبنان را نیز در کنار تجمع نصب کرده بودند.

آن‌ها ضمن خواندن نماز در محل تجمع، موافقت با حضور زنان در ورزشگاه‌ها را «جواز منکر» دانسته و خواهان محاکمه عاملان آن در دادگاه شدند.

پیش از این استانداری تهران گفته بود که این تجمع بدون مجوز است.

در روزهای اخیر مضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها بار دیگر مطرح شده و شماری از مراجع تقلید با آن مخالفت کرده‌اند.

هفته گذشته نیز تعدادی از روحانیان در نامه‌ای به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و مراجع تقلید خواهان جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها شدند.

تندترین واکنش در برابر احتمال ورود زنان به ورزشگاه، از سوی گروهی ناشناس بود که هفته گذشته با توزیع اطلاعیه‌ای در تهران، «امت حزب‌الله» را به «مقابله خونین» با حضور زنان در ورزشگاه آزادی تهران فرا خواند.

این اطلاعیه زنانی را که خواهان حضور در ورزشگاه و تماشای مسابقات هستند، «زنان هرزه» نامیده و تهدید کرده که «امت حزب‌الله» روز ۲۹ خرداد پیش از آشکار شدن «فحشای زنان هرزه»، به‌پا می‌خیزد.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور نیز شامگاه دوشنبه ۲۵ خرداد در مورد ورود زنان به ورزشگاه‌ها گفت که دستور جدیدی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها صادر نشده و بر اساس قوانین گذشته عمل خواهد شد.

این در حالی است که شهیندخت مولاوردی، معاون ریاست‌جمهوری ایران در امور زنان و خانواده، ۱۱ خردادماه سال جاری خبر داده بود مجوز ورود زنان به ورزشگاه‌ها امضا شده است.

تیم ملی والیبال ایران روز جمعه ۲۹ خرداد میزبان نخستین دیدار خود از سری رقابت‌های لیگ جهانی مقابل آمریکا در سالن ۱۲هزار نفری آزادی خواهد بود اما به روال چند سال اخیر، بار دیگر جایگاه اینترنتی فروش بلیط مسابقات از فروش بلیط به زنان خودداری کرده است.

فدراسیون جهانی والیبال، ایران را تهدید کرده است که درصورت حضور نیافتن زنان در ورزشگاه‌های والیبال، احتمال حذف تیم ملی ایران از لیگ جهانی و یا گرفتن میزبانی مسابقات از ایران وجود دارد.

امسال میزبانی مسابقات جهانی نوجوانان نیز به‌دلیل جلوگیری از حضور زنان از ایران پس گرفته شد.

Share