Share

گروه موسیقی دستان در اعتراض به لغو کنسرت‌ها می‌گوید فعلا تصمیم ندارد در ایران برنامه‌ای برگزار کند.

dastan

به گزارش روزنامه اعتماد، سعید فرج‌پوری یکی از اعضای گروه دستان می‌گوید: «با وجود آن‌که در نظر داشتیم در سال جدید، برنامه‌هایی را در ایران داشته باشیم اما به خاطر حاشیه‌هایی که این روزها برگزاری کنسرت در ایران دارد، این اتفاق فعلا رخ نخواهد داد.»

در سال‌های گذشته ده‌ها کنسرت موسیقی در ایران با فشار گروه‌های تندرو لغو شده، به تازگی هم مقامات قضایی به جمع لغوکنندگان کنسرت‌های موسیقی افزوده شده‌اند.

هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه روز شنبه ششم تیر گفته که دادستانی می‌تواند برای جلوگیری از جرم، حکم به تعطیلی کنسرت موسیقی بدهد.

کنسرت موسیقی پرواز همای از جمله برنامه‌هایی بود که خرداد امسال با دستور دادسرای فرهنگ و رسانه لغو شد.

به گفته صادقی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز برگزاری کنسرت‌های موسیقی باید با نیروی انتظامی و دادستانی «هماهنگ کند تا مشکلی پیش نیاید.»

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز چند روز پیش گفت که دولت قصد دارد آیین‌نامه‌ای را که به نیروی انتظامی، اجازه لغو کنسرت‌های موسیقی می‌دهد، اصلاح کند.

بر پایه این آیین‌نامه «برگزاری هرگونه برنامه هنری و نمایشی مستلزم اجازه مخصوص از نیروی انتظامی است.»

در همین حال عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور می‌گوید در مورد لغو کنسرت‌ها بزرگ‌نمایی می‌شود.

او گفته که به ۳۱۲ کنسرت موسیقی مجوز داده شده که فقط ۹ کنسرت لغو شده و از این تعداد، سه کنسرت مشکل محتوایی داشته که خود مسئولان کنسرت آن را لغو کردند و دو کنسرت نیز توسط قوه قضاییه لغو شده است.

Share