Share

آلبوم تازه علی عظیمی با ده ترانه در راه است. این آلبوم ماه آینده منتشر می‌شود.

علی عظیمی، نوازنده، خواننده و آهنگساز ساکن لندن

علی عظیمی، نوازنده، خواننده و آهنگساز ساکن لندن

پیش از این نماهنگ «پیش‌درآمد» علی عظیمی با استقبال علاقمندان به موسیقی تلفیقی ایران قرار گرفته بود. علی عظیمی در این ترانه سبک‌های مختلف رپ، پاپ ایرانی با سویه‌هایی از راک را با هم تلفیق کرده بود.

علی عظیمی:

آلبوم جدیدم حاصل روندی‌ست که بلافاصله بعد از آلبوم اول شروع شد، با همان تیمی که با آنها آلبوم اولم را کار کردم. با هم بسیار جور هستیم و فضای‌های فکری نزدیکی داریم. بیش از یکسال است که روی این آلبوم داریم کار می‌کنیم. وقت زیادی گذاشتیم و احساس می‌کنم این آلبوم به لحاظ موسیقایی و شعر بسیار پخته‌تر است.

علی عظیمی هنوز نامی برای آلبوم تازه‌اش انتخاب نکرده است. او شعر ترانه‌هایش را خودش می‌سراید. آهنگ‌ها را هم خودش می‌سازد.

علی عظیمی:

ادعا ندارم ترانه‌هایم بدیع هستند، ولی مسیر رشدی را دارم طی می‌کنم و امیدوارم در آلبوم تازه یک پله جلوتر رفته باشم در ترانه‌سرایی. زندگی‌ام واقعاً تعطیل شده و شب تا صبح فقط دارم به ترانه‌ها فکر می‌کنم. این کار بسیار لذت‌بخش است. هیچ‌وقت به این جدیت کار نکرده بودم.
پیش از این از علی عظیمی آلبوم «آقای پست» منتشر شده است. در این آلبوم برخی از ترانه‌های قدیمی «رادیو تهران»، مثل «از تو بریدم» که حدوداً ۱۵ سال پیش اجرا شده هم گنجانده شده.

گروه «رادیو تهران» یکی از اولین گروه‌های راک زیرزمینی ایران بود که موسیقی راک را با شعر فارسی تلفیق کرد. علی عظیمی گیتاریست، ترانه‌سرا و خواننده این گروه بود. گفت‌و‌گو با او را می‌شنوید:

در همین زمینه:

علی عظیمی و آلبوم «آقای پست»

«پیش‌درآمد»؛ نماهنگی از علی عظیمی

کنسرت نوروزی علی عظیمی در آمستردام

Share