Share

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی چندی پیش اظهار امیدواری کرده بود که امیر تتلو، خواننده زیرزمینی به دلیل «تغییر رویکرد» خود و خواندن ترانه‌ای در حمایت از انرژی هسته‌ای بتواند مجوز فعالیت دریافت کند. او اکنون گفته است وزارت ارشاد «چراغ سبزی» به این خواننده نشان نداده است.

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد گفت که وزارت ارشاد از «تغییر رویه خوانندگان زیرزمینی و پیوستن آن‌ها به ارزش‌ها» حمایت می‌کند.

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد گفت که وزارت ارشاد از «تغییر رویه خوانندگان زیرزمینی و پیوستن آن‌ها به ارزش‌ها» حمایت می‌کند.

نوش‌آبادی در نشست مطبوعاتی خود در روز دوشنبه ۵ مردادماه در مورد فعالیت امیر تتلو گفت که وزارت ارشاد از «تغییر رویه خوانندگان زیرزمینی و پیوستن آن‌ها به ارزش‌ها» حمایت می‌کند. او گفت: «از نظر ما ایرادی ندارد که یک خواننده یا هر هنرمند دیگری به اشتباه خود پی ببرد و با برگشتن به آغوش ملت بخواهند روی زمین کار کند.»

امیر تتلو در یک سال گذشته برای دریافت مجوز قانونی رویکرد خود را تغییر داده تا بتواند کنسرتی برگزار کند. او در آخرین کار خود که با عنوان «انرژی هسته‌ای» منتشر شد؛ از مواضع جمهوری اسلامی در مورد مسائل انرژی هسته‌ای حمایت و در مقابل از آمریکا انتقاد کرده است.

نماهنگ «انرژی هسته‌ای»

نماهنگ «انرژی هسته‌ای»

نماهنگ «انرژی هسته‌ای» به کارگردانی اردشیر احمدی و با حمایت نیروی انتظامی، نیروی دریایی و گروه فرهنگی هنری دل‌صدا و شبکه اینترنتی نصر ساخته شده است.

سخنگوی وزارت ارشاد با این حال در ادامه سخنان خود افزود: «البته درباره این فرد باید صلاحیت‌های عمومی نیز مورد بررسی قرار گیرد و تبعاً نهادهای دیگری غیر از وزارت ارشاد در این حوزه نیز دخیل خواهند بود.»

نوش‌آبادی گفت: «هرچه هست تاکنون چراغ سبز و مجوزی برای کارهای این خواننده از سوی وزارت ارشاد صادر نشده است.»

سخنگوی ارشاد پیش از این درباره شرایط فعالیت مجاز تتلو گفته بود وزارت ارشاد به گذشته‌ افراد مجوز نمی‌دهد و مهم رویکرد امروز آن‌هاست.

به‌گفته نوش‌آبادی، امیر تتلو نماهنگ «انرژی هسته‌ای» خود را ابتدا برای صداوسیما فرستاده بود که آن‌ها مجوز پخش آن را صادر نکردند او گفته بود بسیاری از مسائل رفع شده و وزارت ارشاد امیدوار است تا تتلو بتواند مجوز بگیرد.

امیرحسین مقصودلو ملقب به «امیر تتلو» متولد ۳۰ شهریور ۱۳۶۲ در تهران، از خوانندگان موسیقی زیرزمینی ایران است و در سبک «آر.ان.بی» می‌خواند. او در سال ۱۳۸۵ در شبکه وبلاگ‌های فارسی‌زبان کارش را شروع کرد و آثارش را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد.

تتلو دو سال پیش در صفحه فیس‌بوکش درباره نماهنگ «انرژی هسته‌ای» توضیح داد و نوشت که این نماهنگ را صرفاً با این امید که به او مجوز فعالیت قانونی بدهند، اجرا و تولید کرده است.

این خواننده در همان زمان مدتی توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

بیشتر بخوانید:
امیر تتلو، خواننده سبک «آر.ان.بی» بازداشت شد

Share