Share

بر اساس آمار سازمان ملل متحد، از آغاز سال جاری میلادی بیش از ۳۰۰ هزار نفر راه پرخطر مهاجرت از طریق دریای مدیترانه به اروپا را برگزیده‌اند. حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر از آن‌ها در این راه جان خود را از دست داده‌اند.

Refugee-2

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، ملیسا فلمینگ، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل  (UNHCR)، امروز، جمعه ۶ شهریور / ۲۸ اوت ضمن اعلام این خبر گفت ۲۰۰ هزار نفر از این پناهجویان توانسته‌اند به یونان برسند و تعداد کسانی که به ایتالیا رفته‌اند حدود ۱۱۰ هزار نفر است.

این تعداد، بسیار بیشتر از تعداد کسانی است که در سال ۲۰۱۴ از این طریق سرزمین‌های خود را ترک کرده‌اند. در سال گذشته حدود ۲۱۹ هزار نفر از طریق دریای مدیترانه خود را به اروپا رسانده بودند.

در یونان بیشتر پناهجویان از کشورهای سوریه، افغانستان و عراق هستند در ایتالیا اما بیشتر آن‌ها را مردم کشورهای آفریقایی تشکیل می‌دهند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در گزارش سال ۲۰۱۴ خود که ۲۶ مارس/ ۶ فروردین سال جاری منتشر شد، از افزایش بی‌سابقه تقاضای پناهندگی در کشورهای ثروتمند جهان در ۲۲ سال اخیر خبر داد و گفت درخواست پناهندگی در کشورهای صنعتی در سال ۲۰۱۴ نسبت به سال قبل از آن ۴۵ درصد افزایش داشته است. بیشترین پناهجویان جهان را سوری‌ها تشکیل می‌دهند و آلمان محبوب‌ترین کشور برای پناهجویان است.

بیشتر بخوانید: ثبت بالاترین آمار تقاضای پناهندگی در کشورهای ثروتمند در ۲۲ سال اخیر

Share