Share

به کنسرت گروه موسیقی «دنگ‌شو»، از گروه‌های مطرح در ایران، در شهرهای اصفهان و بوشهر مجوز داده نشد.

گروه «دنگ‌شو»

گروه «دنگ‌شو»

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گروه «دنگ‌شو» که در حال برگزاری تور کنسرت در شهرهای ایران است، پس از اجرای موفق در شهر رشت، نتوانست برای نیمه‌ دوم ماه مهر اجازه‌ برگزاری کنسرت در شهرهای بوشهر و اصفهان را به دست آورد.

علی میرمحمدی تهیه‌کننده این تور گفت که توضیح شفافی درباره‌ عدم صدور مجوز به آن‌ها داده نشده است.

میرمحمدی با توجه به محدودیت زمانی بعید دانست که این تور ادامه پیدا کند.

پیش از این در شهرهای اصفهان و بوشهر کنسرت چند گروه موسیقی لغو شده بود، از جمله کنسرت گروه لیان و سیروان خسروی در بوشهر و گروه عرفان در اصفهان.

گروه «دنگ‌شو» توسط  رضا شایا و طاها پارسا در سال ۱۳۸۳ بنیان گذاشته شد با این قصد که اجراهای تازه‌ای از ترانه‌های ایرانی به دست دهد. این گروه اما به ‌طور رسمی از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کرد.

دنگ شو، «لالایی ارواح»، تهران ۱۳۸۶

«دنگ‌شو» تاکنون چند آلبوم با نام‌های «شیراز چل ساله»، «دل تنگ شو» و «اتاق گوشواره» منتشر کرده که به‌ویژه مورد استقبال جوانان قرار گرفته است. این گروه در اجراهای خود از سازهایی چون پیانو، ساکسفون، تنبک، کنترباس، ابوا، فاگوت، آکاردئون، گیتار الکتریک، فلوت و کلارینت استفاده می‌کند.

گروه «دنگ‌شو» در شبکه‌های اجتماعی از این‌که به کنسرت آن‌ها در اصفهان و بوشهر مجوز داده نشده اظهار تأسف کرد و آن را «غم‌انگیز» خواند.

«دنگ‌شو» نوشت: «از یک ماه پیش تلاش کردیم تا امشب را در کنار شما باشیم و تا روزهای آخر امیدوار بودیم ولی متأسفانه موفق به دریافت مجوز نهایی نشدیم.»

نیروی انتظامی یا ارشاد؟

وزارت ارشاد اسلامی در دولت حسن روحانی موفق نشده از مجوزهای خود در برابر نیروی انتظامی دفاع کند.

سال گذشته کنسرت‌های موسیقی لیان در بوشهر و شیراز، سیروان خسروی در بوشهر، عماد طالب‌زاده در اراک، شهرام ناظری در نیشابور، گروه آرون در مشهد، گروه عرفان در اصفهان و کنسرت محسن یگانه در ارومیه به دلیل مخالفت نیروی انتظامی لغو شدند.

در خرداد ماه سال جاری کنسرت کیهان کلهر، آهنگساز و نوازنده کرد و گروه بروکلین رایدر در برج میلاد هم لغو شد.

۲۳ شهریور هم با کارشکنی اداره اماکن نیروی انتظامی، کنسرت علی اکبر مرادی، نوازنده تنبور مجوز نگرفت و لغو شد.

علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی، ۲۷ خرداد ماه سال جاری وعده داده بود که با نیروی انتظامی بر سر مصوباتی که به اداره اماکن اجازه لغو کنسرت‌ها را می‌دهد مذاکره کند. این مذاکرات اما به جایی نرسید و پیروز ارجمند، مدیر کل دفتر موسیقی هم مجبور به استعفا شد. حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی گفته است مجوز محل برگزاری کنسرت موسیقی از سوی این نهاد صادر می‌شود.

در همین زمینه:

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد را وادار به استعفا کردند

کنسرت علی‌اکبر مرادی به دلیل مخالفت پلیس لغو شد

 

Share