Share

اصغر فرهادی، فیلمساز ایرانی برنده جایزه اسکار در حال تدارک فیلم جدید خود در ایران است. اکنون نام ترانه علیدوستی و شهاب حسینی به‌عنوان دو بازیگر اصلی این فیلم اعلام شده است.

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی پیش از این در فیلم «درباره الی» اصغر فرهادی در کنار هم ایفای نقش کرده بودند.

ترانه علیدوستی و شهاب حسینی پیش از این در فیلم «درباره الی» اصغر فرهادی در کنار هم ایفای نقش کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی به همراه جمعی از بازیگران انتخابی فراخوان بازیگری، در حال تمرین‌های پیش از فیلمبرداری هستند.

فیلم جدید اصغر فرهادی که در ایران ساخته می‌شود «فروشنده» نام دارد که داستان آن به زندگی زن و شوهری مربوط می‌شود که در حال بازی در نمایش «مرگ فروشنده» نوشته آرتور میلر، نویسنده و نمایشنامه‌نویس آمریکایی هستند. «مرگ فروشنده» از معروف‌ترین آثار آرتور میلر است که بارها در صحنه‌ها و کشورهای مختلف اجرا شده‌ است.

پیش از این قرار بود نام فیلم جدید فرهادی «برسد به دست آهو» باشد اما در مهرماه نام آن به «فروشنده» تغییر کرد. این فیلم ۱۸ مهرماه پروانه ساخت گرفت.

ترانه علیدوستی پیش از این در فیلم‌های «شهر زیبا»، «چهارشنبه‌سوری» و «درباره الی» با اصغر فرهادی همکاری کرده و شهاب حسینی نیز در فیلم‌های «درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین».

فیلم «فروشنده» هفتمین فیلم اصغر فرهادی است و گروه تولید در حال انجام مراحل پیش‌تولید و انتخاب بازیگران آن است.

فرهادی در شهریور سال جاری در فراخوانی از علاقمندان به بازیگری دعوت کرد تا برای ایفای نقش در فیلم جدیدش ویدئویی از خود ارسال کنند. گفته می‌شد که فراخوان بازیگری در این فیلم کاربردهای دیگری در آن خواهد داشت اما بعد اعلام شد که این اقدام هیچ کاربرد دیگری در فیلم ندارد.

بیشتر بخوانید: دعوت اصغر فرهادی از علاقمندان به بازی در فیلم جدیدش

محسن مخلمباف، کارگردان ایرانی نیز در فیلم «سلام سینما» (۱۳۷۳) چنین فراخوانی منتشر کرده بود و حضور هزاران نفر از مردم خود دستمایه فیلم او در ستایش سینما شد.

اصغر فرهادی سال‌ها پیش در دو فیلم «رقص در غبار» و «شهر زیبا» از نابازیگران استفاده کرده بود. او از سومین فیلم‌اش، «چهارشنبه‌سوری» به بعد از بازیگران حرفه‌ای در آثارش استفاده کرد.

«فروشنده» که صفحه اینستاگرام آن نیز راه‌اندازی شده در اواخر آبان‌ماه جاری مقابل دوربین حسین جعفریان خواهد رفت و تمامی دست‌اندرکاران آن ایرانی هستند.

اصغر فرهادی پس از ساختن فیلم «فروشنده» دومین فیلم خود در خارج از ایران را در اسپانیا خواهد ساخت. فیلمبرداری این فیلم از مهرماه سال ١٣٩۵ (اکتبر ٢٠١۶) آغاز می‌شود و پدرو آلمادووار، کارگردان مشهور اسپانیایی، یکی از تهیه‌کنندگان آن خواهد بود.

پنه‌لوپه کروز، بازیگر نامدار اسپانیایی و برنده جایزه اسکار نیز در این فیلم فرهادی بازی خواهد کرد.

نخستین فیلم فرهادی در خارج از ایران «گذشته» نام داشت که در فرانسه ساخته شد و برنیس بژو، بازیگر اصلی آن به‌خاطر بازی در این فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر زن از شصت‌وششمین دوره جشنواره کن شد.

Share