Share

نیروهای امنیتی مالی می‌گویند که بیش از سه فرد مظنون به دست داشتن در گروگان‌گیری هتلی در باماکو، پایتخت مالی را بازداشت کرده‌اند.

Mali-Bamako-2

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقامات امنیتی مالی شنبه ۲۱ نوامبر/ ۳۰ آبان اعلام کردند که تخمین می‌زنند تعداد افرادی که در حمله روز جمعه به هتل رادیسون شرکت داشته‌اند بیش از سه نفری است که تاکنون بازداشت شده‌اند و «عملیات پیگیری عوامل این حمله» ادامه دارد.

در حمله صبح جمعه ۲۰ نوامبر/ ۲۹ آبان یک گروه مسلح به هتل لوکس رادیسون در شهر باماکو، پایتخت مالی، ۱۴۰ مهمان و ۳۰ تن از کارکنان این هتل به گروگان گرفته شدند. در نتیجه عملیات آزادسازی گروگان‌ها، ۲۰ تن کشته شدند.

هتل رادیسون محل اقامت و رفت و آمد خارجی‌هاست و ۱۹۰ اتاق دارد.

به‌گفته یکی از منابع امنیتی این اتفاق در طبقه هفتم هتل رخ داد و مهاجمان که او آن‌ها را جهادگران اسلامی نامید در این طبقه تیراندازی کردند.

یک منبع امنیتی دیگر مالی اعلام کرد که مهاجمان با خودرویی با پلاک دیپلماتیک وارد هتل شدند.

ابراهیم بوبکر کیتا، رئیس جمهوری مالی، از شب گذشته به مدت ۱۰ روز در این کشور وضعیت اضطراری و از دوشنبه ۲۳ نوامبر به مدت سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

مالی از زمان کودتای سال ۲۰۱۲ و سرکوب گروه‌های اسلام‌گرای افراطی، صحنه درگیری‌ها و ناآرامی‌ها بوده است.

گروه اسلام‌گرای «المرابطون» به رهبری مختار بلمختار، شبه نظامی معروف الجزایری، طی بیانیه‌ای مسئولیت این گروگان‌گیری را به عهده گرفت. در این بیانیه آمده است که این عملیات با همکاری «امارات صحرا» شاخه الجزایری القاعده سازمان‌دهی شد.

بیشتر بخوانید: گروگان‌گیری در مالی با چندین کشته پایان یافت

Share