Share

در پی ماجرای بخیه نکردن صورت یک پسر چهار ساله در بیمارستان خمینی‌شهر اصفهان به‌دلیل آن‌چه بی‌پولی خانواده کودک عنوان شد، دو تن از کارکنان بیمارستان بازداشت شدند. اکنون وزیر بهداشت از برکناری مسئولان این بیمارستان خبر داده است.

حسن هاشمی، وزیر بهداشت: در شرایط عادی کسی که از سلامت روان برخوردار است، این کار را نمی‌کند.

حسن هاشمی، وزیر بهداشت: در شرایط عادی کسی که از سلامت روان برخوردار است، این کار را نمی‌کند.

حسن هاشمی، وزیر بهداشت روز سه‌شنبه ۱۷ آذر به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت رئیس، مدیر بیمارستان، بازرسی و حراست این بیمارستان به دادگاه تخلفات اداری معرفی و سپس برکنار نشده‌اند.

هاشمی افزود: «شاید تصور شود که این کار سختگیرانه است، اما بازدارنده خواهد بود… در شرایط عادی کسی که از سلامت روان برخوردار است، این کار را نمی‌کند.»

یک پزشک و یک پرستار بیمارستان خمینی‌شهر نیز روز یکشنبه از کار تعلیق و بازداشت شدند.

حمیدرضا طلوعی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز یکشنبه ۱۵ آذر گفت: «کودک چهارساله‌ای هفته گذشته به دلیل پارگی ناحیه چانه به اورژانس بیمارستان اشرفی اصفهانی در خمینی‌شهر مراجعه و کادر حاضر، سرپایی چانه مصدوم را بخیه می‌کنند. در ادامه وقتی می‌بینند مادر بیمار توانایی پرداخت هزینه ۱۵۰ هزار تومانی درمان را برای ترخیص ندارد، با دستور مسئول کادر پزشکی، پرستار بخیه‌های پسر چهار ساله را کشیده و بیمار با خونریزی و پارگی چانه از بیمارستان خارج می‌شود.»

طلوعی گفت این ماجرا جمعه هفته گذشته، ششم آذر رخ داده و نام کودک، صدرا زاهدپور است.

این خبر به‌شکل گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و بازتاب یافت. برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی ماجرا را غلو شده خوانده‌ و آن را به تسویه حساب‌های شخصی نسبت داده‌اند. با این حال آن‌چه در منابع رسمی منتشر کرده‌اند همین ماجرایی است که معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آن را نقل کرده است.

بیشتر بخوانید:

باز کردن بخیه‌های صورت یک کودک به دلیل بی‌پولی

دو تن از کارکنان بیمارستان خمینی‌شهر اصفهان بازداشت شدند

Share