Share

روزبه کردونی، مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران، دو آسیب اجتماعی «اعتیاد و طلاق» را «یک مسأله» در همه مناطق ایران اعلام کرد.

etiad

کردونی، امروز دوشنبه ۳۰ آذر به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که شمار طلاق نسبت به ازدواج در ایران از ۱۰ در صد در سال ۱۳۸۴ به ۱۹ درصد در سال ۱۳۹۲ افزایش یافته است.

به گفته این مقام وزارت رفاه، بیش از ۱۰ سال است که طلاق در ایران، رو به رشد است و میانگین سن ازدواج نیز بالا رفته است.

سازمان ثبت احوال می‌گوید شمار طلاق‌ها در ایران که پیش‌تر ۱۸ مورد در هر ساعت بوده اما اکنون به ۱۹ طلاق در ساعت افزایش یافته است.

کردونی همچنین در مورد اعتیاد در ایران گفت که در سال‌های اخیر، روزانه ۷۰ تا ۱۰۰ نفر به جمعیت معتادان در کشور افزوده شده است.

بر پایه آمارهای رسمی یک میلیون و ۳۲۵ هزار معتاد در ایران شناسایی شده‌اند، در حالی‌که گفته می‌شود تعداد معتادان بسیار بالاتر از آمار دولتی است.

مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه، آمار بازداشت معتادان در سال را بیش از ۲۳۰ هزار تن اعلام کرد و افزود ۷۵۰ هزار معتاد نیز در سال به مراکز بازپروری تحویل داده می‌شوند.

به‌تازگی گزارش‌هایی در مورد دستور آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی برای کنترل آسیب‌های اجتماعی منتشر شده است.

روزبه کردونی نیز تأیید کرد که اخیراً جلساتی بین رهبر جمهوری اسلامی و مقامات ارشد کشور درباره آسیب‌های اجتماعی برگزار شده است.

آمار آسیب‌های اجتماعی در ایران معمولاً اعلام نمی‌شود و محرمانه به‌شمار می‌رود.

Share