Share

نیروهای عراقی حمله بزرگی را برای بازپس‌گیری شهر رمادی تدارک دیده‌اند. آن‌ها روز یکشنبه اعلامیه‌هایی را در سطح شهر پخش کردند و از مردم خواستند تا ۷۲ ساعت دیگر این شهر را ترک کنند. داعش اما مانع از خروج ساکنان می‌شود و آن‌ها را دستگیر می‌کند.

در هفته‌های گذشته نیروهای عراقی پیشروی‌هایی به سوی رمادی داشته‌اند.

در هفته‌های گذشته نیروهای عراقی پیشروی‌هایی به سوی رمادی داشته‌اند.

به‌گزارش رویترز، وزارت دفاع عراق می‌گوید برخی از خانواده‌های ساکن رمادی موفق شده‌اند که از دست نیروهای «دولت اسلامی» (داعش) بگریزند اما براساس اطلاعات به‌دست آمده خانواده‌هایی وجود دارند که داعش مانع از رفتن آن‌ها شده است. وزارت دفاع عراق می‌گوید داعش قصد دارد از این عده به‌عنوان سپر انسانی استفاده کند.

از این‌که چه تعدادی از مردم موفق به فرار از رمادی شده‌اند وزارت دفاع عراق چیزی نگفته است.

در هفته‌های گذشته نیروهای عراقی پیشروی‌هایی به سوی رمادی داشته‌اند. پایتخت استان انبار عراق در ماه مه سال جاری به دست داعش افتاد.

سازمان اطلاعات عراق گفته است در مرکز رمادی ۲۵۰ تا ۳۰۰ جهادی داعش مستقر شده‌اند.

در اطلاعیه‌ای که روز یکشنبه بر فراز رمادی پخش شد همچنین از مردمی که می‌خواهند شهر را ترک کنند خواسته شده بود که با خود اوراق شناسایی معتبر را به‌همراه بیاورند.

در پایان ماه نوامبر سال جاری نیز یک بار نیروهای نظامی عراق از طریق تلویزیون از مردم رمادی خواسته بودند که شهر را ترک کنند. برپایه اطلاعات ارتش عراق، در آن زمان نیز داعش تلاش کرده بود تا مانع از فرار مردم شود. داعش خانواده‌هایی که قصد فرار از رمادی را داشتند به پرداخت جریمه‌های سنگین مالی بیش از ۵۶۰۰ یورو برای هر خانواده محکوم کرد. شاهدان عینی نیز گفته بودند که داعش این‌گونه افراد را به مرگ تهدید کرده بود.

Share