Share

نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی، ۱۹ دی جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران محاکمه خواهد شد.

Narges-Mohammadi-3

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه این فعال مدنی زندانی در بند زنان اوین، پیش از این دو بار به‌رغم تعیین زمان قبلی، به دلایل گوناگون برگزار نشده بود.

او در پرونده تازه به «اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام» و شرکت در کارزارهایی چون «لغو مجازات اعدام» متهم شده است.

نرگس محمدی، عضو کارزار لغو گام به گام اعدام، کانون شهروندی زنان و رئیس هیأت اجرایی شورای صلح ایران، در حالی که بر اساس نظر پزشکان متخصص در سال ۱۳۹۱ برای ادامه درمان به‌طور موقت آزاد شده بود، با وجود ناتمام ماندن مراحل درمان در ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری پس از بار‌ها تهدید و احضار، با مراجعه نیروهای امنیتی به منزل شخصی‌اش و با حکم دادستانی تهران بازداشت و برای سپری کردن محکومیت شش ساله راهی زندان اوین شد.

این زندانی سیاسی به بیماری‌های آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلا است، به‌گونه‌ای که در سال ۱۳۹۱ و زمانی ‌که نرگس محمدی در زندان بود، مقام‌های مسئول بر اساس نظر پزشکان متخصص و همچنین پزشکی قانونی با آزادی او برای ادامه درمان موافقت کرده بودند.

علی و کیانا، فرزندان نرگس محمدی به خاطر زندانی بودن مادرشان مجبور به ترک ایران شده و در حال حاضر با تقی رحمانی، پدرشان در خارج از ایران زندگی می‌کنند.

Share