Share

عباس جعفری‌ دولت‌آبادی، دادستان تهران گفت ۴۰ نفر از کسانی که در ورود به ساختمان سفارت عربستان سعودی در تهران نقش داشتند، دستگیر شده‌اند.

ساختمان سفارت عربستان سعودی در تهران شامگاه شنبه ۱۲ دی در واکنش به اعدام شیخ نمر باقر النمر به آتش کشیده شد.

ساختمان سفارت عربستان سعودی در تهران شامگاه شنبه ۱۲ دی در واکنش به اعدام شیخ نمر باقر النمر به آتش کشیده شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس جعفری‌دولت آبادی همچنین از «تحقیقات برای شناسایی دیگر افراد مؤثر» در حمله به سفارت عربستان سعودی خبر داد.

ساختمان سفارت عربستان سعودی در تهران شامگاه روز گذشته، شنبه ۱۲ دی در واکنش به اعدام شیخ نمر باقر النمر به آتش کشیده شد. حسین ساجدی‌نیا، فرمانده نیروی انتظامی ایران این افراد را «خودسر» نامیده بود.

بیشتر بخوانید: سفارت عربستان سعودی در تهران به آتش کشیده شد

دادستان تهران همچنین گفت دستور قضائی برای شناسایی و دستگیری سایر افراد در این زمینه صادر شده و پرونده آن نیز تحت رسیدگی است.

وزارت کشور عربستان سعودی صبح شنبه اعلام کرد که ۴۷ نفر به اتهام تروریسم در این کشور اعدام شده‌اند. شیخ نمر باقر النمر نیز در میان اعدام‌شدگان بود. اعدام این روحانی شیعه موجی از مخالفت و خشم شیعیان، به‌ویژه در ایران و عربستان سعودی را برانگیخت.

بیشتر بخوانید: عربستان سعودی شیخ نمر النمر و ۴۶ نفر دیگر را اعدام کرد

در همین حال حسین جابر انصاری، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز یکشنبه گفت این وزارتخانه خواستار جلوگیری از هرگونه تجمع در مقابل اماکن دیپلماتیک عربستان در ایران است.

او گفت: «پلیس دیپلماتیک مسئولیت برخورد با هرگونه تعرض به اماکن دیپلماتیک متعلق به عربستان سعودی را برعهده دارد و براساس وظایف ذاتی خود برای حفظ نظم عمومی و اعاده امنیت این اماکن اقدام می‌کند.»

Share