Share

سقوط سه کارگر در دو حادثه جداگانه در شهرستان زرند در کرمان، سبب مرگ یکی از کارگران، به کما رفتن یکی دیگر و آسیب دیدن دست کارگر دیگر شد.

hadese-Folad-zarand

به گزارش خبرگزاری کار ایران(ایلنا)، این سه کارگر در پروژه فولاد زرند به کار مشغول بودند که از ارتفاع سقوط کردند.

مهرداد پارسایی، سرپرست اداری و پشتیبانی شرکت قائم الرضا در پروژه فولاد زرند ایرانیان، ضمن اظهار تاسف از حادثه روی داده در این پروژه گفت: ماهیت پروژه‌های صنعتی به شکلی است که امکان بروز حادثه در آن وجود دارد و در پروژه‌های این چنینی جلوگیری از حادثه به صورت مطلق امکان پذیر نیست.

به گفته او در شرایط کاملا ایمن نیز ممکن است چنین حوادثی به دلیل خطای انسانی و یا عدم رعایت موارد ایمنی اتفاق بیفتد.

کارگر متوفی، ۲۸ سال سن داشته و کار نصب تجهیزات در ارتفاع را انجام می‌داده است.

پارسایی درباره کارگر متوفی گفت که او جزو پیمانکاران پروژه نیز بوده است. او  افزود:« این فرد تجربه کمی نداشت و حتی چندی پیش بر اساس ارزیابی عملکرد واحد ایمنی پروژه به عنوان کارگر ایمنی نمونه معرفی شده بود».

سرپرست اداری و پشتیبانی پروژه فولاد زرند ایرانیان با بیان اینکه حادثه می‌تواند برای هر کس حتی افراد با تجربه نیز رخ دهد، گفت:« کار نصب در ارتفاع معمولا توسط افراد متبحر انجام می‌شود و فرد فوت شده در این زمینه دارای تجربه بوده است».

او درخصوص آسیب دو کارگر دیگر نیز گفت که این افراد از کارگران پیمانکاری شرکت آب و خاک بودند که یکی از آن‌ها از ناحیه دست دچار آسیب جزئی شده و دیگری نیز سطح هوشیاری‌اش بهتر شده است.

میزان مرگ‌ومیر کارگران به علت ناایمنی محیط کار در تمام استان‌های کشور بالاست. سالانه نزدیک به ۱۰ هزار تن در ایران بر اثر حوادث و بیماری‌های شغلی جان خود را از دست می‌دهند.

آمار سازمان جهانی کار نشان می‌دهد که سالانه ۳۶۰ میلیون حادثه شغلی در جهان اتفاق می‌افتد که از این تعداد دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن جان خود را از دست می‌دهند.

در همین زمینه:

حادثه شغلی برای بیش از ۹ هزار ایرانی در نیمه اول سال ۹۲

افزایش ۲۶ درصدی شمار قربانیان حوادث شغلی در مازندران

حوادث شغلی جان ۶۸ تن را در تهران گرفته است

حوادث مرگبار و بیماری‌های شغلی در بنگاه‌های تولیدی ایران

Share