Share

حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی افرادی که در کاشان به فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینمای ایران حمله کردند را دچار سوء تفاهم خواند و گفت آن‌ها اطلاعات غلطی در مورد معتمدآریا داشتند.

فاطمه معتمدآریا

فاطمه معتمدآریا

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الله ایوبی امروز پنج‌شنبه ۸ بهمن‌ماه در واکنش به ماجرای حمله به فاطمه معتمدآریا در کاشان دستگاه‌های دولتی را مسئول رسیدگی به آن دانست و گفت آن‌ها موظف بودند فضای امنی را ایجاد کنند.

ایوبی از مهاجمان خواست که در کار و رفتار خود بازنگری کنند و افزود: «احتمال می‌دهم این افراد دچار سوء تفاهم شده و اطلاعات غلطی در این خصوص به آن‌ها داده شده است که باعث شده به چنین اقدامی دست بزنند.»

روز یکشنبه ۴ بهمن‌ماه نیروهای تندرو در کاشان به‌هنگام نمایش فیلم «یحیی سکوت نکرد» در این شهر به فاطمه معتمد‌آریا و کاوه ابراهیم‌پور، بازیگر و کارگردان این فیلم حمله کردند.

مهاجمان ۵۰ تا ۶۰ نفر بودند و در مقابل سالن سینمای محل نمایش فیلم تجمع کرده بودند. آن‌ها علیه فیلم و فاطمه معتمدآریا شعار می‌دادند و خواستار خروج معتمدآریا از شهر بودند.

با این وجود مراسم بررسی فیلم «یحیی سکوت نکرد» در کاشان برگزار شد و با این‌که معتمدآریا از مأموران انتظامی خواسته بود تا پس از مراسم با مهاجمان گفت‌وگو کند اما این افراد حاضر به این کار نشدند.

بیشتر بخوانید: حمله تندروها به فاطمه معتمدآریا در کاشان

رئیس سازمان سینمایی در این‌باره گفت: «ای کاش کسانی که این اقدام را انجام دادند در گفت‌و‌گویی که بعد از اکران فیلم قرار بود داشته باشند، حضور پیدا می‌کردند. اگر این اتفاق می‌افتاد بعد از گفت‌وگو با این بازیگر متوجه اشتباه خود شده، پشیمان می‌شدند و درک می‌کردند این شخص، انسان شریف و چهره فرهیخته سینمای کشور است؛ اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد و این بازیگر سینمای ایران مورد بی‌حرمتی قرار گرفت.»

از روز یکشنبه تاکنون چندین بازیگر سینمای ایران علیه این اقدام نیروهای تندرو واکنش نشان داده‌اند.

روز گذشته (چهارشنبه) انجمن بازیگران ایران نیز با انتشار بیانیه‌ای این حرکت را محکوم کرد و از مهاجمان به‌عنوان «نیروهای خودسر» نام برد.

انجمن بازیگران سینمای ایران در بیانیه خود این رویداد را «بسیار زشت و غیراخلاقی» دانست و آن را «تلاش در راه تخریب چهره واقعی فرهنگ والای این مرز و بوم» خواند.

این انجمن از مسئولان خواست تا با عاملان این اقدام برخورد جدی و قانونی صورت گیرد.

Share