Share

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران می‌گوید تهدیدات اصلی از مرزهای ایران دور شده است.

jafari

به گزارش خبرگزاری فارس، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، شنبه ۱۷ بهمن در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه در مراسم تشییع کشته شدگان سپاه در جنگ داخلی سوریه گفت که دلیل دفع تهدیدات در مرزهای ایران «گسترش مقاومت اسلامی» است.

همزمان با تشدید درگیری‌ها در حلب، روز جمعه ۱۵ بهمن ماه روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران از کشته شدن یک فرمانده و شش نفر از «بسیجیان داوطلب» درگیر در جنگ داخلی سوریه خبر داد.

جعفری با بیان این که ایران وارد «فاز جدیدی از تهدیدات» شده است گفت: «تا انقلاب اسلامی هست، با تهدید و توطئه از سوی دشمنان مواجهیم».

او هدف تمام تهدیدات را «ثابت» دانست و گفت که هدف «دشمنان» آن است که «جلوی توسعه انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی را بگیرند و باید بدانیم که هر چه انقلاب اسلامی جلو می‌رود دفاع از آن پیچیده‌تر می‌شود».

فرمانده کل سپاه پاسداران ایران درباره شرکت سپاهیان در جنگ داخلی سوریه گفت: «تدبیر این نیست که از ایران افراد زیادی برای رزم مستقیم به سوریه برود ولی ما شاهد اشتیاق و علاقه در بین پاسداران برای حضور هستیم».

در سه ماه گذشته بیش از ۱۰۰ نفر از نیروهای ایرانی درگیر در جنگ داخلی سوریه کشته شده‌اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران مداخله نظامی ایران و حضور سپاه پاسداران در سوریه را «دفاع از مقاومت اسلامی» خواند و گفت: «دفاع از سوریه، از رسیدن تهدیدات به مرزهای ما جلوگیری می‌کند».

جعفری اضافه کرد که «در عراق و سوریه از حریم ولایت دفاع می‌شود».

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در دیدار با خانواده‌های کشته‌شدگان ایرانی در جنگ داخلی سوریه گفت که آنها در واقع مدافع ایران‌اند.

جنازه‌های دو عضو سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، محمدحسین سراجی و سید سجاد روشنایی که در جریان جنگ سوریه در دو شهر «نبل» و «الزهرا» در استان حلب سوریه کشته شدند، روز ۱۶ بهمن در قم خاکسپاری شد.

بیشتر بخوانید: جنگ در حلب: ۷ نفر ایرانی کشته و ۷۰ هزار سوری آواره

Share