Share

فیلم «رؤیاهای رادیویی» ساخته بابک جلالی و بازی محسن نامجو جایزه ببر چهل و پنجمین جشنواره فیلم روتردام، از جشنواره‌های مهم سینمایی اروپا را به دست آورد. ارزش این جایزه معادل ۴۰ هزار یوروست.

radiod01

این فیلم کمدی درباره دشواری‌هایی‌ست که هنرمندان مهاجر در کشورهای میزبان با آن مواجه‌اند. در «رؤیاهای رادیویی» محسن نامجو در نقش نویسنده‌ای ظاهر می‌شود که تلاش می‌کند گروه «کابل دریمز» و «متالیکا» را برای یک اجرا دور هم جمع کند.

«رؤیاهای رادیویی» دومین فیلم بلند بابک جلالی، سینماگر ایرانی مقیم بریتانیاست و برای نخستین بار در جهان در جشنواره فیلم روتردام به نمایش درآمد.

فیلم «داستان‌های مرزی» اولین ساخته بابک جلالی در سال ۲۰۰۹ در جشنواره فیلم لوکارنو به نمایش درآمده بود.

هیأت داوران جشنواره فیلم روتردام از فیلم «رؤیاهای رادیویی» به عنوان یک فیلم جزئی‌نگر، عاطفی و طنزآمیز یاد کرده‌اند که در زندگی و احوالات گروهی از هنرمندان پیرامونی درنگ می‌کند و ژرفای بیگانگی آن‌ها در جوامع میزبان را آشکار می‌سازد.

منتقدان بازی محسن نامجو در این فیلم را ستوده‌اند. روزنامه فولکس‌کرانت، از روزنامه‌های پرتیراژ هلند از نامجو به عنوان باب دیلن ایران ایراد یاد کرده است.

چهل و پنجمین جشنواره فیلم روتردام ۲۷ ژانویه کار خود را آغاز کرد و ۷ فوریه نیز به پایان می‌رسد.

یکی از مهم‌ترین اهداف جشنواره فیلم روتردام این است که امکانی برای فیلمسازان نه چندان شناخته شده فراهم کند.

سال گذشته فیلم‌های «دختری که تنها در شب به خانه می‌رود» ساخته آنا لیلی امیرپور، «امروز» ساخته رضا میرکریمی، «برداشت» به کارگردانی پیمان نعیمی و «من برای ایران» به کارگردانی ساناز آذری در جشتنواره فیلم روتردام حضور داشتند.

پیش‌پرده فیلم «رؤیاهای رادیویی» ساخته بابک جلالی

در همین زمینه:

جشنواره فیلم روتردام، گزارش، خبر، ویدئو

Share