Share

غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان، شماری از نامزدهای انتخابات پیش رو در ایران را «نفوذی‌های خائن» توصیف کرد.

غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان

غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان

به گزارش سایت راه دانا، ابوحمزه گفت که «فتنه خط قرمز انتخابات است و نباید با انتخاب استحاله‌شده‌های فرهنگ غربی و نفوذی‌های خائن، راه را برای تسلط بیگانگان بر ملت باز کنیم.»

این مقام سپاه پاسداران در حالی شماری از نامزدهای انتخابات پیش رو را «نفوذی خائن» توصیف کرده که چند روز پیش علی سعیدی، مسئول نهاد نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی ایران در سپاه پاسداران، دخالت این نهاد نظامی را در انتخابات رد کرده بود.

فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان می‌گوید که شماری از نامزدهای انتخابات می‌خواهند با «نفوذ» در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، «نظام را از درون تهی سازند تا دست دشمنان برای تعرض باز شود.»

پیش از این نیز محمدحسین نجات، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در مورد انتخابات گفته بود که هیأت‌های اجرایی «به وظایف خود عمل نکرده‌اند» و هیأت‌های نظارت شمار زیادی از کاندیدا‌ها را رد خواهند کرد.

این سخنان این مقام نظامی با واکنش دولت روبه‌رو شد. محمدحسین مقیمی، معاون سیاسی وزیر کشور از مقام‌های نظامی خواست تا از سخنان مداخله‌جویانه در انتخابات خودداری کنند.

با این حال مقام‌های سپاه پاسداران از بیان سخنان مداخله‌جویانه در خصوص انتخابات عقب‌نشینی نکردند.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه هفتم اسفند ۱۳۹۴ برگزار می‌شود.

Share