Share

ساعاتی پس از انفجار چهارشنبه شب در آنکارا، احمد داود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه یگان‌های مدافع خلق (YPG‌)، گروه کردهای سوریه نزدیک به حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) را عامل بمب‌گذاری آنکارا اعلام کرد.

احمد داود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه: ۹ نفر در ارتباط با انفجار آنکارا بازداشت شده‌اند.

احمد داود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه: ۹ نفر در ارتباط با انفجار آنکارا بازداشت شده‌اند.

داود اوغلو روز پنج‌شنبه ۱۸ فوریه / ۲۹ بهمن، ضمن اعلام این خبر گفت این حمله با همکاری پ‌ک‌ک صورت گرفته و مسئول عملیات یک عضو «یگان‌های مدافع خلق» بوده است.

غروب چهارشنبه ۱۷ فوریه / ۲۸  بهمن انفجار مهیبی در پایتخت ترکیه رخ داد. این انفجار ناشی از بمب‌گذاری در یک خودرو بود و بمب در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه (به وقت محلی) هنگام توقف یک اتوبوس حامل سربازان ترکیه پشت یک چراغ قرمز منفجر شد. در این انفجار ۲۸ نفر کشته و دست‌کم ۶۱ نفر زخمی شدند.

بیشتر بخوانید: دستکم ۲۸ کشته در انفجار مهیب در منطقه دولتی آنکارا

از سوی دیگر روزنامه ینی‌شفق، نزدیک به دولت ترکیه روز پنج‌شنبه ۱۸ فوریه / ۲۹ بهمن در گزارشی نوشته است که یک مرد اهل سوریه عامل بمب‌گذاری در آنکارا بود.

انفجار غروب چهارشنبه ۱۷ فوریه / ۲۸ بهمن در آنکارا ۲۸ نفر کشته و دست‌کم ۶۱ نفر زخمی داشت.

انفجار غروب چهارشنبه ۱۷ فوریه / ۲۸ بهمن در آنکارا ۲۸ نفر کشته و دست‌کم ۶۱ نفر زخمی داشت.

به‌نوشته این روزنامه، این فرد «صالح. ن» نام دارد و از روی اثر انگشت‌اش شناسایی شده است. هنوز یک منبع رسمی این گزارش را تأیید نکرده است.

روزنامه ینی‌شفق نوشته است اثر انگشت فرد بمب‌گذار زمانی گرفته شده است که او به‌عنوان پناهجو به ترکیه وارد شده بود.

بنا به این گزارش، خودرو بمب‌گذاری‌شده نیز دو هفته پیش در شهر ازمیر، واقع در غرب ترکیه اجاره شده بود.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این بمب‌گذاری را بر عهده نگرفته است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهوری ترکیه در بیانیه‌ای که ساعاتی پس از انفجار آنکارا منتشر شد گفت ترکیه به مبارزه خود علیه ترویست‌ها ادامه می‌دهد و از عاملان این اقدام انتقام خواهد گرفت.

Share