Share

در حالی‌که کمتر از دو روز به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان باقی مانده است، سخنرانی چند اصلاح‌طلب با ممانعت روبه‌رو شد. به سخنرانی صادق زیباکلام در شهر بهبهان نیز حمله شد و از سخنرانی او در رامهرمز نیز جلوگیری شد.

lebas-shakhsi-amniati

حزب الله موتورسوار (عکس از آرشیو)

به‌گزارش سایت «رویداد ۲۴»، صادق زیباکلام، نویسنده و استاد دانشگاه تهران روز چهارشنبه ۵ اسفند به خوزستان رفت تا به‌دعوت ستاد اصلاح‌طلبان استان خوزستان در شهرهای بهبهان و رامهرمز سخنرانی کند.

او ابتدا در مسجد جامع بهبهان سخنرانی داشت که با حمله نیروهای تندرو مواجه شد.

زیباکلام درباره این ماجرا گفت هنگام سخنرانی، نیروهای تندرو از پنجره‌های پشتی مسجد به سوی او و برخی از حاضران در مراسم سنگ پرتاب کردند و برای دقایقی سخنرانی متوقف شد. به‌گفته او در این حمله به کسی آسیبی وارد نشد.

پس از این سخنرانی، زیباکلام بعدازظهر چهارشنبه عازم رامهرمز شد تا در این شهر سخنرانی کند اما نیروهای امنیتی از ورود او به شهر جلوگیری کرده و او و همراهانش را با «اسکورت بیش از ۱۰۰ مأمور انتظامی» به بیرون از شهر هدایت کردند.

بنا به این گزارش مأموران امنیتی گفته‌اند که تصمیم فوق طبق دستور شورای تأمین صورت گرفته است.

به‌گفته صادق زیباکلام «هماهنگی‌های قبلی برای انجام سخنرانی انجام گرفته و مراسم مجوزهای لازم را از مسئولان ذی‌ربط دریافت کرده بود.»

از سوی دیگر در شبکه‌های اجتماعی خبرهایی مبنی بر لغو سخنرانی برخی از اصلاح‌طلبان منتشر شده است. از جمله محمدرضا خاتمی که قرار بود روز چهارشنبه در مشهد سخنرانی کند و علی شکوری‌راد که سخنرانی‌اش در همدان برگزار نشد.

همچنین بنا بر گزارش‌های منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی با سخنرانی مرتضی مبلغ در شیراز نیز موافقت نشده است. مبلغ معاون وزیر کشور دولت محمد خاتمی بود.

Share