Share

در پی درگذشت نماینده ولی فقیه در خراسان، تمامی ادارات، سازمان‌ها و مدارس در همه مقاطع تحصیلی در مشهد روز شنبه تعطیل می‌مانند. سه روز عزای عمومی در استان اعلام کردند.

واعظ طبسی

امیر پورمهدی، مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی از سه روز عزای عمومی در استان به مناسبت درگذشت واعظ طبسی خبر داد.

عباس واعظ طبسی علاوه بر تولیت آستان قدس رضوی، ریاست حوزه علمیه خراسان را بر عهده داشت و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری بود.

در طول یک هفته که از به کما رفتن او می‌گذشت، اکثر مقامات از جمله رئیس دفتر بیت رهبری، مجتبی خامنه‌ای، معاون اول روحانی، وزیر بهداشت و جمع دیگری از مقامات سپاهی و لشگری به عیادت او رفتند.

هاشمی رفسنجانی که دو روز پیش از درگذشت واعظ طبسی به همراه سید حسن خمینی به مشهد رفته بود، در زمان عیادت از او گفته بود: «خیلی غصه می‌خورم. ایشان یک سال از من کوچکتر است. نمی‌توانم جایگزینی برای ایشان تصور کنم.»

در اطلاعیه‌ آستان قدس رضوی آمده که تشیع جنازه عباس واعظ طبسی روز شنبه ۱۵ اسفند برگزار می‌شود. خبرگزاری تسنیم به نقل از معاون تبلیغات آستان قدس رضوی نوشت نماینده ولی فقیه در جوار حرم رضوی دفن خواهد شد.

بیشتر بخوانید: واعظ طبسی، «والی خراسان» درگذشت

Share