Share

مراسم خداحافظی اعضاء با محمد یزدی در نشست اختتامیه خبرگان چهارم در عصر چهارشنبه ۱۹ اسفند، بدون روحانی و رفسنجانی برگزار شد. یزدی در سخنرانی خود گفت ۹۷درصد کسانی که به خبرگان پنجم راه یافته‌اند به ولایت فقیه اعتقاد دارند.

خبرگان

محمد یزدی، رئیس خبرگان چهارم در سخنرانی آخرین جلسه این مجلس یادآوری کرد: «مجلس خبرگان در این سیستم که قوای سه‌گانه وجود دارد و در راس آن رهبری حضور دارد، جایگاهش در طول و عرض رهبری است.» او گفت انتخاب رهبر و نظارت بر استمرار شرایط بر عهده مجلس خبرگان است تا ماهیت و هویت نظام تبدیل به سیستم‌های دیگر حکومتی نشود.

یزدی افزود اکثریت کسانی که به خبرگان پنجم راه یافته‌اند، همفکر هستند و به ولایت‌فقیه و به مسائل فقهی معتقدند. او یک روز پیش‌تر ابراز خوشحالی کرده بود که برای خبرگان بعدی رای نیاورده و باری از دوشش برداشته شده است.

به گزارش خبرگزاری “تسنیم”، یزدی مشروعیت دستگاه‌ها و ادارات را در گرو ارتباط با ولایت فقیه دانست.

بیشتر بخوانید: محمد یزدی: خوشحالم که رای نیاوردم

خبرگزاری فارس در باره نامزدی احمد جنتی برای ریاست خبرگان پنجم می‌نویسد هیچ نظری به صورت قطعی در باره ریاست احتمالی و فراکسیونی احمد جنتی بر خبرگان پنجم طرح نشده است. فارس به نقل از احمد خاتمی نوشت: «اصولا در خبرگان مقوله‌ای به نام فراکسیون وجود ندارد.»

مجلس خبرگان دوره پنجم در روزهای چهارم و پنجم خرداد سال ۹۵ افتتاح خواهد شد و  تاریخ کار رسمی آن  هفتم خرداد عنوان شده است.

غیبت روحانی و رفسنجانی در مراسم پایانی اختتامیه خبرگان و عدم حضورشان در عکس‌های یادگاری اعضا با یکدیگر در حالی برجسته شده که این دو در صدر آرای ماخوذه خبرگان در حوزه تهران قرار گرفتند. احمد جنتی نفر آخر این لیست شانزده نفری شد و مصباح و یزدی از ورود به این مجلس باز ماندند.

Share