Share

جعفر آقاجان نتاج، معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان بابل در استان مازندران گفت که بارش شدید باران در ۲۴ ساعت گذشته باعث آب‌گرفتگی ۲۰۰ منزل مسکونی در روستاهای شهیدآباد و مؤمن‌آباد بخش «بندپی غربی» این شهرستان شد.

seil-baran

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری بابل، امروز شنبه ۱۴ فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) افزود که این بارندگی‌ها همچنین باعث تخریب یک منزل مسکونی در روستای «کاردی کلا» شد.

به‌گفته جعفر آقاجان نتاج، بسیاری از معابر و رودخانه‌های بابل دچار آب‌گرفتگی شده و حتی برخی از نقاط به‌ویژه در بخش «بندپی شرقی» رانش زمین رخ داده است.

او میزان خسارت در بخش بندپی غربی بابل را بیش از ۹۰ درصد اعلام کرد.

در همین حال علی اصغر احمدی، مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری مازندران نیز گفت بارش باران و بروز سیل در روز جمعه ۱۳ فروردین به راه‌های ارتباطی، مناطق مسکونی و اراضی کشاورزی در پنج شهرستان «سوادکوه شمالی، آمل، نور، بابل و نوشهر» در این استان خسارت وارد کرد.

به گفته او، وقوع سیل در شهرستان‌های آمل و سوادکوه شمالی باعث جابه‌جایی ۳۰ خانوار از مردم این شهرها برای جلوگیری از آب‌گرفتگی خانه‌ها و بروز مشکل برای ساکنانشان شد.

اداره کل هواشناسی مازندران اعلام کرده است که ناپایداری جوی در این استان شمال ایران تا عصر شنبه ادامه خواهد داشت.

در ۱۲ روز گذشته بیش از ۸۰ میلی‌متر باران در مازندران بارید که ۱۰ درصد میانگین بارش سالانه این استان است.

وقوع سیل در برخی از مناطق ایران طی روزهای گذشته باعث مرگ دست‌کم دو نفر و مفقود شدن دو نفر دیگر از جمله یک کودک ۱۱ ساله شده است.

Share