Share

دبیر شورای نگهبان «فرزندان برخی از مسئولان دولتی» را عامل «نفوذ دشمن» خواند و از انتقال بخشی از دارایی‌های ایران توسط مقامات دولتی و بخش خصوصی به خارج از کشور خبر داد.

Ahmad-Janati

احمد جنتی دبیر شورای نگهبان ظهر جمعه ۲۷ فروردین در نماز جمعه تهران گفت: «باید با عوامل نفوذی برخورد کنیم و این نیازمند یک برخورد انقلابی است.»

او  بار دیگر تکرار کرد که «افرادی در فکر نفوذ هستند، نفوذ کرده‌اند و می‌کنند». خطیب نماز جمعه تهران، «نورچشمی‌های مقامات بالا، پسر‌ها و دختر‌هایی که در اروپا و انگلستان و آمریکا تحصیل می‌کنند» را از عوامل اصلی نفوذ خواند.

جنتی مدعی شد که آمریکا «به آن‌ها امتیاز و پول داده و آن‌ها را می‌خرد، سپس پیغام می‌دهد به پدر خود بگو این کار را انجام بدهد یا نه». دبیر شورای نگهبان گفت: «باید آن‌ها را بشناسیم. چه آنهایی که در خارج هستند و چه آنهایی که در داخل کشور مشغول هستند.»

او بدون نام بردن از کسی عنوان کرد که «عده‌ای در سطوح بالای مملکت و برخی هم در بخش‌های خصوصی ثروت‌های کلان مملکت را به اندونزی، امارات، ترکیه، اروپا می‌برند». جنتی خواستار برخورد با این افراد شد.

علی خامنه‌ای شهریور سال گذشته «دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی» را به تلاش برای نفوذ در «ارکان نظام» متهم کرد و از سپاه پاسداران خواست که «این مسئله را رصد و با آن برخورد کند». پس از این سخنان فرماندهان سپاه پاسداران و گروهی از روحانیون تندرو در شورای نگهبان برخی از مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی را به «تلاش برای نفوذ» متهم کردند و شورای نگهبان نیز نیمی از داوطلبان نامزدی مجلس و هشتاد درصد داوطلبان خبرگان رهبری را رد صلاحیت کرد.

احمد جنتی در نمازجمعه ۲۷ فروردین، بار دیگر بدون نام بردن از مقام‌های دولتی گفت: «آنهایی که انقلابی نیستند همواره دم از ضعف و ناتوانی می‌زنند و بعد دشمن انقلابیون را افراطی می‌نامد، لذا تأکید دارد که آن‌ها را باید کنار زد.»

او از مجلس خبرگان رهبری خواست که «برای آینده انقلابی تصمیم بگیرد» و افزود که اگر سپاه و بسیج و نیروهای حزب‌اللهی نبودند «زود‌تر از این‌ها فاتحه مملکت خوانده شده بود.»

دبیر شورای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم خواست که «دشمن‌شناس و با بصیرت باشند». او خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن را اولویت اصلی مجلس عنوان کرد و گفت: «اگر مجلس انقلابی نباشد نمی‌تواند به وظایف خود در نظام جمهوری اسلامی عمل کند.»

———————————————————————————————————————

بیشتر بخوانید

Share