Share

آفرین چیت‌ساز، احسان مازندرانی، داود اسدی و احسان صفرزایی، چهار روزنامه‌نگاری که آبان ماه سال گذشته در پروژه امنیتی سپاه پاسداران به عنوان «عوامل نفوذ دشمن» دستگیر شده بودند، در مجموع به ۲۷ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

Journalists

علی مطهری این بازداشت‌ها را غیر‌قانونی خوانده بود.

خبرگزاری تسنیم با انتشار این خبر از قول محمود علیزاده‌ طباطبایی، وکیل دادگستری که وکالت عیسی سحرخیز، احسان مازندرانی و داود اسدی را بر عهده دارد، از چهار نفری که احکام آن‌ها صادر شده، با عنوان “متهمان امنیتی” نام برده است

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه‌ قضاییه، یک‌شنبه پنجم اردیبهشت در آخرین نشست مطبوعاتی خود، از صدور احکام این روزنامه‌نگاران خبر داده و گفته بود که آن‌ها به تحمل پنج تا ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

بر اساس حکم‌های صادر شده، آفرین چیت‌ساز به‌ اتهام اجتماع و تبانی به‌ قصد بر هم زدن امنیت و ارتباط با دولت‌های بیگانه، به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است. او ار ستون‌نویس‌های روزنامه ایران بود.

بیشتر بخوانید: روزنامه‌نگاران و محاکمه‌های تمام شده: بی‌خبری از وضعیت آفرین چیت‌ساز

احسان مازندرانی، مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان (نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی) هم به‌ اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت، به تحمل هفت سال حبس محکوم شده است.

به گفته ایمان میرزا زاده، وکیل مدافع احسان صفرزایی، دبیر بخش بین‌الملل نشریه اندیشه پویا، این روزنامه‌نگار هم به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.

اساس حکم صادر شده، ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی است.

میرزا‌ زاده گفته که احکام صادر‌شده ساعت ۱۰ صبح امروز (سه‌شنبه، هفتم اردیبهشت) به متهمان که از زندان به دادگاه منتقل شده‌اند، ابلاغ شده است.

او از حضور خانواده متهمان در دفتر شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب خبر داده و گفته که آن‌ها توانسته‌اند با فرزندان خود ملاقات کنند.

بر همین اساس داود اسدی هم به‌ اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت، به تحمل پنج سال زندان محکوم شده است.

علیزاده‌‌طباطبایی و میرزا‌ زاده، از تصمیم موکلان‌شان برای اعتراض به احکام صادره خبر داده‌اند.

هنوز خبری از چند و چون حکم عیسی سحرخیز که همراه این روزنامه‌نگاران بازداشت شده، در دست نیست.

کارتون از جهانگیر درمنی

کارتون از جهانگیر درمنی


در همین زمینه:

Share