Share

علی اکبر ولایتی، مشاور عالی رهبر ایران در امور بین‌المللی در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی لبنانی گفت که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه توانسته است در برابر تروریسم مقاومت کند و «بی‌تردید خط قرمز جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود».

ali-akbar-wilayati

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، شنبه ۱۸ اردیبهشت خبر داد که ولایتی در سفر خود به لبنان در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه تلویزیونی الاتحاد گفت که بشار اسد علاوه بر ایستادگی در برابر تروریسم و جریانات افراطی و تفکیری «با حمایت مقاومت»، دولت قانونی در جریان انتخابات تشکیل داده است.

ولایتی که برای شرکت در نشست شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت و اتحادیه جهانی علمای مقاومت به بیروت، پایتخت لبنان سفر کرده‌ است، با سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان نیز ملاقات داشته است.

او چندی پس از سفر خود به سوریه در آذر ۹۴ برای اولین بار گفته بود که بشار اسد خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است و دلیل آن را انتخاب اسد در انتخابات بیان کرده بود.

مشاور عالی علی خامنه‌ای، رهبر ایران در امور بین‌الملل درباره تحولات جدید در عراق گفت: «موضوعات داخلی این کشور باید توسط مردم و دولت خود عراق مورد تصمیم گیری قرار گیرد تا دموکراسی نو پای این کشور محفوظ بماند و جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی و حفظ ساختارهای کشور حمایت خواهد کرد».

هفته گذشته صدها نفر از معترضان به دولت عراق با سردادن شعارهایی علیه دولت وارد ساختمان پارلمان این کشور شدند. اکثر معترضان از طرفداران مقتدی صدر، روحانی پرنفوذ شیعه و نزدیک به جمهوری اسلامی ایران بودند.

بیشتر بخوانید: تصرف پارلمان عراق؛ اعلام وضعیت اضطراری در بغداد

ولایتی: ایران پشت اسد را خالی نمی‌کند

Share