Share

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران به نیروی انتظامی گفت که در موضوعات مربوط به «امنیت اخلاقی» بعد از برنامه‌ریزی دقیق، مستحکم و عقلانی «دیگر نباید به مخالفت برخی افراد یا فضاسازی‌های رسانه‌ای توجه شود».

Ali-Khamenei

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، رهبر جمهوری اسلامی ایران، یکشنبه ۱۹ اردیبهشت در جمع فرماندهان نیروی انتظامی بر اهمیت حفظ امنیت و «امنیت اخلاقی» تأکید کرد و گفت این موضوعی «درجه یک» است.

به گفته رئیس پلیس تهران در طرح گشت نامحسوس امنیت اخلاقی هفت هزار نیروی مخفی گشت ارشاد با «بدحجابی، آلودگی صوتی، ایجاد مزاحمت برای نوامیس و کشف حجاب در خودروها» برخورد می‌کنند.

خامنه‌ای «وجود نظارت دقیق، همه‌جانبه و دائمی» را لازمه سلامت نیروی انتظامی دانست و گفت که باید دایره حضور نیروی انتظامی در سراسر ایران از جمله مناطق سکونتی، محیط‌های زیستی مردم، مناطق حاشیه‌ای شهرها، مناطق دور دست و شهرهای کوچک گسترش یابد.

او «هنجارشکنی» را تهدیدی برای امنیت اخلاقی جامعه دانست و گفت که نیروی انتظامی باید با برنامه‌ریزی دقیق با اعتیاد، شرارت‌ها و هنجارشکنی‌ها مقابله کند و برخورد با «ناهنجاری‌ها و فساد سازمان‌یافته» را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

رهبر ایران هم‌چنین  گفت که مسئولان و مردم از وحدت «مراقبت» کنند و اضافه کرد: «ایجاد دو جریانی، دو فرقه‌ای و دو قطبی از ضربه‌های مهلکی است که دشمن به‌دنبال آن است».

طرح گشت نامحسوس امنیت اخلاقی مدتی است مخالفت‌هایی را در پی داشته است.حسن روحانی در واکنش به این طرح «حفظ کرامت انسانی» را مقدم بر دین دانست و گفت که پوشش و رفتارهای اجتماعی مردم یک موضوع فرهنگی است و باید کار فرهنگی صورت گیرد و «از طرق دیگر» حل نشود.

شهیندخت مولاوردی، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، طرح «پلیس نامحسوس امنیت اخلاقی» را باعث نگرانی خانواده‌ها دانست.

بیشتر بخوانید:

 واکنش روحانی به گشت نامحسوس امنیت اخلاقی

مولاوردی: پلیس نامحسوس امنیت اخلاقی باعث نگرانی خانواده‌هاست

Share