Share

جعفر شجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز حضور زنان در مجلس شورای اسلامی را خطرناک خواند و گفت که هاشمی و فرزندانش “ضد انقلاب و مهره سوخته” شده‌اند.

shajuni

جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز در کنار حمید رسایی نماینده تهران در مجلس.

در آستانه تشکیل پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بحث و رایزنی برای انتخاب اعضای هیئت رئیسه شدت گرفته است. شکست محمد یزدی رئیس پیشین خبرگان در انتخابات اسفند، غیبت روحانیون شناخته شده که مورد وفاق اکثریت اعضای این مجلس باشند و تشدید اختلاف هاشمی رفسنجانی با روحانیان تندرو، تعیین هیئت رئیسه مجلس پنجم را برای هر دو گروه میانه‌روها و اصول‌گرایان سخت کرده است.

در حالی‌که نزدیکان هاشمی رفسنجانی از عدم تمایل او برای نامزدی ریاست خبرگان خبر می‌دهند، جعفر شجونی گفت که نباید ریاست این مجلس به دست هاشمی رفسنجانی بیفتد.

او در گفت‌وگو با «عصر اهواز» عنوان کرد که ریاست نباید به دست “غیرانقلابی‌ها” بیافتد و افزود: «یقین بدانید به دست هاشمی نخواهد افتاد.»

عضو جامعه روحانیت مبارز، هاشمی رفسنجانی و فائزه هاشمی را «ضد انقلاب و مهره‌های سوخته» نامید و با بیان اینکه “این‌ها می‌گویند رهبری شورایی یا می‌گویند مرگ بر آمریکا نگویید”، گفت: « با این حرف‌هایی که خودش و دخترش می‌زنند این‌ها ضد انقلاب شدند و مهره‌های سوخته هستند.»

«چهار دوشیزه‌ مجهول‌الهویه به جای حداد عادل خطرناکند»

شجونی در بخش دیگری از این گفت‌وگو  از راه‌یابی افرادی که «ضد انقلاب» خواند، به مجلس شورای اسلامی خبر داد و حضور زنان در مجلس را خطرناک دانست.

او زنان راه یافته به مجلس را « چهار دوشیزه مجهول‌الهویه» نامید و گفت: « اینکه آقای حدادعادل بیفتد و چهار تا دوشیزه مجهول الهویه رای بیاورند، خوب نیست و این‌ها موجودات خطرناکی خواهند بود».

عضو جامعه روحانیت مبارز همچنین با تکرار واژه «دیوث سیاسی» که پیش از این جوادی آملی در دیدار با محمدرضا عارف به کار برده بود، عنوان کرد: «دیوث در لغت ما به معنای متغافل است؛ کسی که به نوامیس متغافل است؛ یعنی خودش را از نظر سیاسی به غفلت می زند.»

در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفده زن توانستند به مجلس راه یابند که شورای نگهبان و هیئت حل اختلاف قوا مینو خالقی منتخب سوم اصفهان را «رد صلاحیت» کرد و مانع حضور او در مجلس شدند. سخنگوی وزارت کشور ایران عصر چهارشنبه اعلام کرد که رد صلاحیت خالقی هنوز به وزارت کشور ابلاغ نشده است.

Share